Фото socialistunity.com

Світові банки підрахували втрати Британії від від‘єднання Шотландії

  Найбільші світові банки почали попереджувати інвесторів про зростання ризику інвестування в економіку Британії через можливе від‘єднання Шотландії після референдуму про незалежність.


  Як пише The Telegraph, своїх клієнтів вже попередили британський банк Barclays, швейцарський Credit Suisse, американський JP Morgan, французький Societe Generale, німецький Deutsche Bank. Канадський RBC Capital Markets та деякі менші банки.

  Економісти прогнозують що, якщо Шотландія проголосує за свою незалежність, ВВП Великої Британії у 2015 році знизиться майже на 1%.

  Під удар також може потрапити національна валюта Британії. Після оголошення результатів референдуму курс фунта стерлінгів може впасти на 5%.

  Між тим, експерти переконані, що Шотландія, яка обере незалежність, безсумнівно опиниться у глибокій рецесії.

  Шотландці зможуть визначити долю своєї країни вже 18 вересня. Якщо більшість населення проголосує за вихід зі складу Сполученого Королівства, Шотландія буде оголошена незалежною 24 березня 2016.

  Напередодні референдуму британські політики активно агітують шотландців не голосувати за незалежність. Прем‘єр-міністр Девіл Кемерон написав колонку у Daily Mail, у якій запевнив, що Британія "відчайдушно" хоче, щоб Шотландія залишилася у її складі.

  Прем'єр порівняв відділення Шотландії від держави з "стрибком у темряву". Кемерон передбачив шотландцям яскраве майбутнє у складі королівства, пообіцявши більше привілеїв.

  На підтвердження цих слів ввечері у вівторок, 9 вересня, над лондонською резиденцією прем'єра на Даунінг-стріт поруч із британським був піднятий прапор Шотландії.

  Політики закликали висловити свою думку з цього питання королеву Єлизавету ІІ, однак у Букінгемському палаці заявили, що королева не буде втручатися в це, оскільки це право шотландського народу на самовизначення.
  Попередній матеріал
  Росії не вигідна нова Холодна війна - Расмуссен
  Наступний матеріал
  Міненерго погоджується на газові перемови з Росією і ЄС
  Теги:
  Loading...