5.ua

Світова спільнота про події в Україні [відео]

  США відкликали візи  декільком українцям, причетним до розгону Майдану. Про це йдеться в повідомленні на офіційному сайті посольства США.

  Такі кроки -  відповідь на дії, вжиті проти демонстрантів на Майдані в листопаді і грудні. Імена людей, яким скасували візи і заборонили в’їзд до Америки - посольство не оприлюднило, посилаючись на закони США. Втім, у заяві зазначено - розглядаються аналогічні кроки щодо інших громадян, відповідальних за насилля,яке відбувається в Україні - зараз.

  Різко  засуджує ескалацію конфлікту в Україні і голова з питань зовнішньої політики у Євросоюзі  Кетрін Ештон. Вона  закликала українську владу негайно припинити насилля і розпочати конструктивний діалог з опозицією.

  Запровадити санкції  проти української влади закликає Євросоюз міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус. Про це він написав на своїй сторінці у Твіттері.  Політик зазначив: заклики до діалогу - неефективні. Розгорнутий жорстокий сценарій на Євромайдані вимагає єдиної реакції ЄС, а отже настав час для адресних санкцій. Водночас  міністерство закордонних справ Литви поширило звернення , в якому співчуває рідним і близьким загиблих українців, засуджує насильство у Києві і наполягає на негайному розслідуванні усіх випадків застосування сили, що призвели до смерті чи поранень демонстрантів. 

  Український режим повинен припинити репресії і почати діалог. Таку позицію на своїй сторінці у Твіттері висловив міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт. Ситуацію в Україні він охарактеризував, як небезпечну ескалацію. І зазначив, що стривожений повідомленнями про вбитих демонстрантів на вулицях Києва.

  Занепокоєння розвитком подій в Україні висловила і офіційна Польща.

  У заяві глави польського МЗС ідеться: убивши учасників протесту - в Україні перетнули межу. Насильство слід негайно припинити. Обидві сторони протистояння Радослав Сікорський закликав до поміркованості і зазначив: основна причина того, що відбувається - зміна курсу від європейських реформ і ухвалення репресивних законів.

  Тим часом Держдума Росії ухвалила заяву про загострення ситуації в Україні. Від голосування утрималися тільки депутати фракції ЛДПР.У документі, зокрема, йдеться, що протести в Україні набувають все більш масштабного і агресивного характеру, і по суті мають місце спроби цитуємо: «повалення легітимних інститутів влади в країні силовим шляхом». При цьому російські депутати зазначають, що відповідальність за загострення ситуації  несе не тільки опозиція але й західні політики, які нібито грубо втручаються у внутрішні справи України. 

  Ганна Ільїних, Олена Хоменко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Яценюк, Тягнибок і Кличко йдуть до Януковича?
  Наступний матеріал
  Генеральний секретар НАТО висловив занепокоєння ситуацією в Києві
  Теги:
  Loading...