Світова спільнота бурхливо реагує на опубліковані матеріали сайту "Вікілікс"

  Секретні матеріали, опубліковані сайтом "Вікілікс" - спричинили бурхливу реакцію світової політичної спільноти. США вимагають негайного покарання винуватців, Іран вважає скандал - провокацією.

  Атакою на всю світову спільноту назвала публікацію дипкореспонденції на сайті "Вікілікс" американський держсекретар Гілларі Клінтон. Водночас вона висловила надію - цей витік секретних даних не призведе до катастрофічних наслідків у відносинах США із іншими державами.

  Гілларі Клінтон, держсекретар США: "Ці дії - не лише атака на зовнішню політику Вашингтона. Це атака на всю міжнародну спільноту. Але я впевнена, що те партнерство і зв`язки, які вибудувала нинішня адміністрація США, витримають цей виклик".

  Адміністрація Обами - збирається подати до суду. Діяльність сайту США трактують як загрозу національній безпеці. Інші світові лідери також занепокоєні оприлюдненням секретної інформації. Президент Ірану вважає - сайт - керований США, а його діяльність - спрямована на погіршення стосунків між Іраном та його арабськими сусідами, зокрема Саудівською Аравією. Міністри європейських країн сподіваються - публікація не матиме серйозних наслідків.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Публікація цих внутрішніх документів - прикра подія. Через великий обсяг інформації важко оцінити завдану шкоду. Сподіваюся, публікація не вплине на безпеку нас чи наших партнерів".

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Что касается утечки по линии WikiLeaks, это забавное чтиво, но в практической политике мы будем руководствоваться конкретными делами наших партнеров".

  Не всі світові лідери вважають діяльність сайту - шкідливою. Уго Чавес - виступив на підтримку  засновника "Вікілікс".  

  Уго Чавес, президент Венесуели: "Ми маємо подякувати людям з "Вікілікс" за мужність. Ассанж працює майже підпільно, ризикуючи власним життям. Сполучені Штати - провальна країна. Це - незаконна країна. Вони відкидають поняття етики, поваги до союзників".

  Останній скандал із сайтом Вікілікс розпочався 28 листопада. Декілька впливових американських газет опублікували цитати з телеграм дипломатів, які розмістили на сайті. Наразі Джуліан Ассанж, засновник вікілікс, переховується. Його розшукують правоохоронці Австралії, Швеції та інтерпол. Напереодні Джуліан Ассанж звернувся до прихильників через інтернет і пообіцяв - незважаючи ні на що сайт і надалі публікуватиме секретні документи.
   
  "5 канал"

  Попередній матеріал
  В Киргизстані знову лунають вибухи
  Наступний матеріал
  В Азії продали рожевий діамент за 23 мільони доларів
  Теги: