Світова преса шокована підтвердженням вторгнення російської бронетехніки до України

  Світова преса шокована: британські журналісти уперше на власні очі побачили, як російська бронетехніка перетинає кордон із Україною. Схоже, це таки відбувається реально – пишуть медійники в Twitter. Голова шведського МЗС Карл Більдт назвав відомості про в’їзд російської техніки – "тяжкою інформацією".


  Першим новину повідомив у Twitter московський кореспондент видання Guardian Шон Вокер. Він написав дослівно таке: "щойно з колегою Роландом Оліфантом (співробітником російського бюро британської газети Telegraph – Ред.), бачив колону БТРів і техніки з російськими військовими номерами, які перетнули кордон із Україною". Сам Оліфант додав – колона з 23 одиниць бронетехніки не навіть не вимикала фари. Уже за кілька годин луганський сайт "Інформатор" написав, що колона проїхала через український КПП "Ізварине".

  Український та західні уряди давно закидали Росії експорт зброї та бойовиків. Але робити це просто перед очима іноземних журналістів – таке сталося вперше, обурюється Telegraph.

  Новину поширив і дуже популярний американський сайт Buzz Feed. Щоправда, додав і ще одне повідомлення Шона Вокера – мовляв, на повноцінне вторгнення колона все-таки не тягне, не той масштаб. Однак у журналіста виникло враження, що таке міні-вторгнення відбулось досить буденно, і, на його думку, стається тут постійно.

  Непокоїть іноземну пресу і власне "гуманітарний конвой". Що в ньому – зброя чи макарони? І чи можна скористатися з цієї відправки, щоби почати повноцінне вторгнення? Про це розмірковують на сторінках американської ABC News, іспанської El Pais, французької Le Figaro.

  Українська влада факт заїзду колони російської військової техніки наразі не підтверджує – перевіряє. Ігнорує повідомлення іноземних журналістів і російське МЗС, натомість вимагає негайно припинити вогонь, щоби до України могла заїхати так звана "гуманітарна місія". Звертаються росіяни до "протиборчих сторін".

  Зі Сходу ж повідомляють – терористи намагаються повернути контроль над трасою, якою очікують на в’їзд "гуманітарного конвою" з Росії.

  Попередній матеріал
  Українські війська визволили 3 міста і звільнили з полону 25 бійців
  Наступний матеріал
  Українські синхроністки взяли "срібло" в довільній програмі на чемпіонаті Європи