5.ua

Світова преса обговорює ядерний саміт і "смерть G8"

  Територіальні амбіції Росії та ядерна безпека у світі – про це пишуть світові медіа перед початком сьогоднішнього саміту у Гаазі. Його основна тема – ядерна безпека, однак паралельно говоритимуть і про ситуацію в Криму. Лідери G7 зустрінуться вперше від початку російського вторгнення до України та обговорять методи впливу на Москву.

  Саміт із ядерної безпеки та переговори Великої сімки збігаються не лише в часі і просторі, а й тематично.

  Видання "NewStraitsTimes" з Малайзії нагадує основні теми саміту: запобігання ядерному тероризму, скорочення ядерних запасів у світі, поліпшення міжнародної співпраці.

  "Добрі відносини у Москви та Заходу останнім часом не складаються. Через вторгнення до Криму Росія в його очах – тепернебезпечна країна з ядерним потенціалом.

  Скорочення ядерних запасів теж опинилося під загрозою через дії Москви. 20 років тому Україна відмовилася від них в обмін на гарантування територіальної цілісності. Будапештський меморандум Москву від вторгнення не зупинив. Відтак, і інші країни тепер не поспішатимуть відмовитися від атомної зброї".

  Канадська версія видання "Huffington Post" цитує прем’єра Стівена Гарпера: "Путін гальмує процес ядерного роззброєння в усьому світі".

  Канада – зусіх членів Великої сімки – налаштовананайбільш рішуче. Видання "TheStar" нагадує читачам:

  "Стівен Гарпер першим із лідерів G7 у суботу навідав Україну. Не стримував емоцій і охрестив дії росіян як "закон джунглів". Зрештою заявив? що вимагатиме виключення Росії з Великої вісімки".

  Решта країн тримаються поміркованіше. Американський бізнес-канал CNBC ділиться думками дипломатичних джерел. Представник Франції заявив: на зустрічі в понеділок лідери обмірковуватимуть, як працюватиме Вісімка і чи можливо це взагалі. Неназваний дипломат з ЄС зазначив: хоча G8 і померла – ніхтоне схоче цього визнавати.

  Британська корпорація BBCнаголошує: хоча Росію з Вісімки ще не виключили, Володимир Путін єдиним з її лідерів не поїхав до Гааги. Країну на саміті з ядерної безпеки представляє міністр закордонних справ.

  Російська редакція BBC вважає, що тема ядерної безпеки відійде на саміті на другий план через необхідність якось реагувати на анексію Криму.

  Російська група РБК передруковує повідомлення BBC, однак не забуває змінити заголовок. За її версією, на саміті говоритимуть не про "анексію", а про "ситуацію в Криму".

  Провладний російський канал "Вєсті-24" іде ще далі. За його версією, обговорення Криму, можливого виключення Росії з G8 та нових санкцій – лише малозначущі пункти у складному розкладі зустрічей міністра закордонних справ Сергія Лаврова.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  З Ізраїлю повернулись поранені євромайданівці та медик ВВ
  Наступний матеріал
  В чиказькому метро поїзд врізався в платформу
  Теги:
  Loading...