Світ зустрічає Новий Рік (РОЗШИРЕНО)

  Новий рік вже зустріли мешканці Нової Зеландії, російської Камчатки та Австралії. Цьогоріч окрім феєрверка мільйони людей зможуть милуватися унікальним явищем природи - "блакитним місяцем". За підрахунками науковців, у новорічну ніч таке буває лише раз на двадцять років.

  Першими Новий рік зустрічають мешканці островів Різдва та Королівства Тонга, що у Океанії. Після цього 2010 приходить до новозеландців та полярників з Південного полюсу в Антарктиді. Потім Новий рік приходить до Далекого Сходу. Із розмахом відзначають прихід року тигра в Австралії. СІдней схожий на святково вбрану ялинку, а небо над ним сяє численними фейерверками, які видно за 16-20 кілометрів від міста.

  Рода Робертс, директор новорічної піротехнічної служби Сіднея: "Тема цьогорічного піротехнічного шоу - "Пробуди свій дух". Ми хочемо розбудити СІдней, подарувати мешканцям міста заряд енергії та оптимізму. Наступний рік буде дуже вдалим для усіх нас".

  У Японії обов`язковим є звичай проводів старого року. У момент наближення Нового - японці мають розсміятися. Вони вірять, що це принесе щастя. У новорічну ніч мешканці країни вранішнього сонця відвідують храм, де дзвони відбивають 108 ударів - кожен забирає усе погане, що було торік. Серед новорічних аксесуарів найпопулярніший - бамбукові граблІ. Їх дарують, щоби було чим загрібати щастя у році прийдешньому.

  Люди: "Я вірю, що невдачі не будуть переслідувати мене у Новому році. Сподіваюся, що він буде вдалим для усіх".

  Люди: "Дуже люблю це свято. Воно несе нові надії та сподівання".

  Після Японії Новий рік зустрічають у Китаї, Індонезії та усій Південно-Східній Азії. Поступово він крокує до Європи. Там новорічні традиції схожі - родина збирається за великим столом, діти чекають на подарунки. У великих містах Росії на дорогах - затори,  у магазинах - черги. Найсильніший за двадцять останніх років снігопад забезпечив мешканцям Москви святковий настрій. Після Європи Новий рік зустрічатиме Америка. Останніми його прихід відсвяткують мешканці Гавайських островів та Самоа.

  Попередній матеріал
  Стрілянина у передмісті Гельсинки
  Наступний матеріал
  Папа Римський закликав берегти довкілля
  Теги: