Світ згадує жертв цунамі 2004-го року у країнах Південно-Східної Азії

  Майже чверть мільйона жертв руйнівного цунамі згадують у країнах Південно-Східної Азії. 2004-го року загинули сотні тисяч людей, серед них туристи - із 39-ти країн. Мільйони людей залишилися без даху над головою. Жалобні церемонії відбулися у Таїланді та Індії. Окрім церковних служб, люди прийшли на берег океану - здійснити ритуали поминання.

  Щороку 26-го грудня на пляжі у Патонґу збираються тисячі людей - пом`янути близьких, загиблих під час цунамі  2004-го року. Приходять сюди і ті, кому пощастило вціліти - згадати друзів, яких змило хвилею. На стіні - назви різних держав, чиї громадяни загинули тут. Над кожним написом - прапор. Якщо його немає, значить тіло загиблого - не знайшли. Іноземців у той день загинуло чимало, адже Патонґ - популярний курорт.

  Пом`янули загиблих від цунамі і в Індії. Мешканці узбережних міст зібралися поблизу океану. Біля води, що забрала близьких - лили молоко і кидали квіти, щоб умилостивити стихію, і попросити ніколи більше не вирувати з такою силою. На березі зробили скульптури із піску. Вони символізують тіла жертв, які викинуло на берег.

  Точну кількість жертв цунамі 2004-го року назвати неможливо. Адже чимало тіл змило у море. Попередні дані про загиблих - майже двісті двадцять тисяч осіб із 39-ти країн. Цунамі виникло внаслідок землетрусу в Індійському океані. Люди на узбережжі побачили одну з головних ознак лиха, що насувалося - вода раптово відступила від берегів. Утім про те, що це знак біди, знали далеко не всі. І більшість постраждалих залишилися на узбережжі помилуватися природним явищем, або ж - зібрати рибу.

  Нонна Стефанова, 5 канал

  Попередній матеріал
  Луценка утримують у слідчому ізоляторі СБУ
  Наступний матеріал
  У низці регіонів США оголошено надзвичайний стан через негоду
  Теги: