5.ua

Світ занепокоєний ескалацією конфліктів у східних областях України

  Дії сепаратистів у східних регіонах України занепокоїли Європу. Німеччина та Франція закликають міжнародну спільноту пришвидшити виділення Києву фінансової допомоги для заспокоєння ситуації. Парламентська ж асамблея Ради Європи розгляне українське питання на найближчій сесії й погрожує позбавити повноважень російську делегацію через потурання Кремля діям екстремістів у Донецьку, Луганську та Харкові.

  Німеччина і Франція обіцяють зробити усе можливе, щоб пришвидшити надання Україні кредиту від Міжнародного валютного фонду. Про це заявили на прес-конференції міністри фінансів цих країн – Вольфґанґ Шойбле і Мішель Сапен. Обидва політики вже цього тижня вирушать до Вашингтона, на щорічну зустріч МВФ. Україна 2014-го року розраховує на загальну суму зовнішніх кредитів у 13 мільярдів доларів. З них сім мільярдів має надати Міжнародний валютний фонд.

  А міністр же закордонних справ Німеччини закликав світ запобігти політичному розділенню України – інакше ані політичної, ані економічної стабільності в Україні не буде. Франк-Вальтер Штайнмаєр навіть наголосив на можливому створенні міжнародної контактної групи, що могла б допомогти вітчизняному урядові.

  "Цього тижня ми спостерігатимемо ситуацію зі скупченням російських військ на східному кордоні України. Оскільки новини зі східних українських міст украй тривожні, я проведу переговори з головою ОБСЄ і повідомлю вам результат", – повідомив міністр.

  Переймаються ситуацією і в Брюсселі. Речниця верховного представника Євросоюзу з питань зовнішньої політики і безпеки запевнила, що Єврокомісія пильно стежить за розвитком подій на Сході України, і закликає до ненасильницького урегулювання усіх політичних розбіжностей.

  Майя Косьянчич запевнила: "Будь-які політичні розбіжності в Україні мають вирішуватися ненасильницьким шляхом, тобто – відповідно до демократичних стандартів та верховенства права. Як приклад можна навести майбутні президентські вибори, у яких беруть участь кандидати з усіх політсил і регіонів України. Йдеться тут і про консультації між усіма політичними партіями в українському парламенті щодо реформ Конституції".

  Парламентська асамблея Ради Європи розгляне ситуацію в Україні під час сесії 9-го квітня. Відповідне рішення ухвалили під час сьогоднішнього засідання. 10-го ж квітня ПАРЄ вирішить, чи переглядати повноваження російської делегації. Заступник її голови, депутат Держдуми Леонід Слуцький заявив, що в разі запровадження навіть мінімальних обмежень, російська делегація поїде зі Страсбурга на знак протесту.

  Олександр Войтко, Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Юрій Луценко: Ми зруйнували радянський барак
  Наступний матеріал
  МВС: Телерадіокомпанії в Донецьку охороняють співробітники міліцейських спецпідрозділів
  Loading...