Світ відзначає Різдво [відео]

  Різдво відзначають сьогодні не лише більшість українців. За Юліанським календарем також святкують народження Ісуса Христа у Грузії, Вірменії, на Близькому Сході та у Єгипті.

  На різдвяну службу до храму святого Марка в Александрії вірян пропускали крізь металошукачі. Згодом правоохоронці обшуковували їх. Народження Христа єгиптяни зустрічають у міжконфесійній ворожнечі. Коптська православна церква багато років зазнає нападів з боку радикально налаштованих мусульман, які становлять більшість єгипетського населення. Останнім часом кількість нападів зросла. Тож молитва про мир - найпопулярніша серед коптських вірян. Засвідчити добрі наміри у свято Різдва на службу до християн прийшли й мусульмани.

  Святкують Різвдо і віряни Єрусалимської православної церкви. Утім, цьогорічне святкування затьмарило  вбивство напередодні лідера православної громади у Джаффі. Святкові благослужіння відбулися і у Сербії. Після літургії біля церков традиційно спалили дубове гілля - бадняк. Основні святкування відбувалися у столиці країни Белграді. Патріарх Іриней провів богослужіння у центральному соборі Святого Сави.

  7 січня Різдво відзначають не всі православні церкви. Християни з Румунії, а також Болгарії та Греції раніше перейшли на Грегоріанський календар. Тож православні віряни цих країн святкують народження Сина Божого разом з християнами західного обряду.

  Попередній матеріал
  Школа професійних іконописців у Хмельницькому [відео]
  Наступний матеріал
  Вантажівка протаранила два житлові будинки в Австралії
  Теги: