5.ua

Світ відреагував на рішення Росії про приєднання Криму та Севастополя

  Неприйнятною анексію Кримського півострова називає Польща. Велика Британія - призупиняє військову співпрацю з Москвою. Міністр закордонних справ країни Вільям Гейґ заявив - Росія сама обрала шлях ізоляції від світу. Його шведський колега Карл Більдт у Твіттері погоджується - захоплення Криму підтверджує зневагу Володимира Путіна до міжнародних законів і глобального порядку. Єврокомісар Штефан Фюле зазначає - вчинок Росії є яскравим свідченням відмінностей між Європейським та Євразійським Союзом. А депутат Європарламенту Павел Коваль зазначив, що попри заяви Путіна знайшов Крим на мапах України ще 1919го року. Колишній посол США в Україні Стівен Пайфер угоду в Кремлі назвав найзухвалішим випадком захоплення земель від часу Другої світової. Додав, що це спричинить додаткові санкції з боку Заходу. Засудили сьогоднішнє підписання Сполучені штати та Польща.

  Джо Байден, віце-президент США: "Сполучені штати готують додаткові санкції для Росії. Міжнародна спільнота засуджує тривалі зазіхання Москви на суверенітет України".

  Дональд Туск, прем'єр-міністр Польщі: "Для мене сьогодні найважливішим є те, щоб європейська та євроатлантична спільнота не піддалися тому тиску, який чинить Путін, і щоб не було спокуси говорити, що Крим втрачений, Україна де-факто теж втрачена, отже, треба якось порозумітися з Росією".

  Віктор Понта, прем’єр-міністр Румунії: "Ми повинні подбати про дотримання закону, про незламність кордонів. Інакше проблема пошириться до інших регіонів - Придністров’я, Грузії".

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Так званий референдум суперечить міжнародному законодавству. Декларація Криму про незалежність суперечить міжнародному законодавству. І ми твердо впевнені, що і включення Криму до Російської Федерації суперечить міжнародному законодавству".

  Вільям Гейґ, міністр закордонних справ Великої Британії: "Жодні перекручені історичні посилання не змінять факту вторгнення до суверенної держави. Анексія Криму - це спроба відновити престиж Росії як країни та зашкодити функціонуванню української держави. Враховуючи, що Москва зберігає за собою право військового втручання до інших українських територій, є ризик, що найгірше ще попереду".

  Попередній матеріал
  Бойовики захопили бухгалтерію та документацію підприємства "Богдан Авто Сімферополь"
  Наступний матеріал
  Українські військові за наказом готові покинути свої частини у Криму
  Теги:
  Loading...