5.ua

Світ шокований авіакатастрофою під Торезом - політики вимагають покарати винних

  Міжнародна спільнота шокована катастрофою малайзійського літака. Політики вимагають негайного розслідування, люди з усіх куточків світу співчувають родинам загиблих.


  Швидкого розслідування та покарання винних вимагає прем’єр-міністр Малайзії Наджиб Разак. Він заявив: поки що не має беззаперечних свідчень того, що літак саме збили, але якщо це так – вимагає справедливості.

  Прем’єр-міністр зазначив, що Малайзія наразі не може підтвердити причину цієї трагедії, але достеменно з’ясує, що сталося з цим рейсом. "Ми землю ритимемо, якщо підтвердиться, що літак справді збили, і вимагатимемо негайного покарання усіх причетних", – запевнив Наджиб Разак.

  Сполучені Штати приголомшені трагедією і готові відправити до України групу своїх фахівців для розслідування катастрофи. Американська розвідка заявила – має докази того, що літак саме збили. Пуск ракети та тепловий слід від неї зафіксували американські радари. Президент США Барак Обама висловив співчуття родинам загиблих.

  Він, зокрема, заявив: "Увесь світ стежить за повідомленнями про збитий пасажирський літак неподалік російсько-українського кордону. Я наказав команді з національної безпеки лишатися у тісному контакті з українським урядом. Сполучені Штати запропонують усю необхідну допомогу, щоби з’ясувати, що сталося і чому. Усі наші думки і молитви – з родинами загиблих".

  Долучитися до з’ясування обставин падіння борту в Донецькій області готові також Нідерланди й Малайзія. А Австралія, що втратила 27 громадян, уже звинуватила в падінні літака "російських маріонеток". Прем’єр-міністр країни Тоні Еббот обіцяє тяжкі наслідки для Москви.

  "Велика трагедія... Якщо літак дійсно збили – стався моторошний, невимовний злочин. Я співчуваю усім постраждалим, усім близьким і родичам загиблих", – заявив урядовець.

  Сьогодні о 17-й годині за київським часом збереться на екстрене засідання Рада безпеки ООН. Ініціатором виступила Велика Британія.

  Новий голова МЗС країни Філіп Геммонд запевнив: "Ми доберемося до суті того, що сталося. Необхідно провести міжнародне розслідування. І ми вважаємо, що організація ООН з цивільної авіації зможе зробити це якнайкраще".

  Ініціативу британців підтримав генсек ООН Пан Гі Мун: "Без жодного сумніву необхідним є глибоке й прозоре розслідування. Ми пильно стежимо за усіма повідомленнями і висловлюємо співчуття всім постраждалим".

  Малайзійські авіалінії поки що не оприлюднюють списки загиблих, лише кількість – натепер це 283 пасажири та 15 членів екіпажу. Компанія заявила: зараз з’ясовує деталі та розшукує рідних жертв авіакатастрофи. Лише після того, як із ними зв’яжуться, авіалінії опублікують точні дані.

  Марина Кафтан, "5 канал".

  Попередній матеріал
  Обама погрожує Путіну подальшою ізоляцією
  Наступний матеріал
  Держстат побачив, що ситуація у будівельній галузі стабілізується
  Loading...