Світ масово вакцинується від "свинячого" грипу

  Велика Британія розпочала вакцинацію населення проти свинячого грипу. Влада сподівається, що у найближчі кілька тижнів щеплення зроблять близько 11-ьом мільйонам людей. Але прогнози урядовців можуть не справдитися, адже вакцинація - добровільна. Британці поділяють застереження мешканців інших країн, де уже розпочали щеплення. Люди бояться, що нова сироватка може мати невідомі побічні ефекти.

  Велика Британія почала масову вакцинацію проти свинячого грипу. Раніше урядовці повідомляли, що розпочнуть щеплення у серпні, але кампанія стартувала на два місяці пізніше. Першими отримають право на щеплення медичні працівники і основна група ризику - зокрема, вагітні жінки, а також хворі на СНІД, рак і сердечні недуги.

  Нікола Старджен, глава відомства охорони здоров`я Шотландії: "Вакцинація добровільна, не примусова, отже люди можуть самі вирішувати - робити щеплення чи ні. Але за останні кілька місяців ми помітили - складні випадки захворювання на свинячий грип, можуть давати тяжкі ускладнення, аж до летальних наслідків. Ця вакцина наразі - найкращий захист з усіх, які ми маємо".

  Вакцинацію проти грипу А H1/N1 – розпочали і у Китаї. Щеплення також добровільні, їх роблять учням початкових та середніх класів, вчителям шкіл, медикам, держслужбовцям, а також усім літнім людям. За даними Міністерства охорони здоров`я країни, вакцинації потребують понад 5 мільйонів людей. Нині у Пекіні зареєстровано понад 5 тисяч випадків захворювання на грип А. 90% хворих – діти і молодь.

  Вакцинацію проти свинячого грипу уже розпочали у Австралії, Сполучених штатах і Франції. Понад мільйон людей - прищепили в Японії. За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я, загалом на грип А у світі захворіли понад 350 тисяч людей. З них більше чотирьох тисяч - померли.

  Нонна Стефанова, Олена Кричковська, 5 канал

  Попередній матеріал
  Знаменитого наркобарона Дона Дієго заґратували на 45 років
  Наступний матеріал
  Олімпійський вогонь запалять сьогодні у Греції
  Теги: