Світ готується до різдвяних свят

  Париж готується до різдвяних святкувань. Нове підсвічення увімкнули на знаменитій скляній піраміді - центральному вході до Лувра. Подивитися на оздоблення зібралися сотні людей. По той бік океану також запалили вогні - на різдвяній ялинці на Капітолійському пагорбі.

  Різдвяний подарунок Лувру - нове освітлення скляної піраміди на вході до музею. На перший погляд лампочки здаються такими ж, як і були. Але насправді нова ілюмінація - результат кількарічної роботи та одне з сучасних технологічних досягнень. Завдяки інноваціям вдалося на дві третини зменшити видатки на освітлення. Нові ліхтарики коштують 13 тисяч євро і працюватимуть у кілька разів довше за попередні. Їх встановлювали півтора року. 

  Анрі Луаре, директор Лувра: "Музей Лувра - є світовим лідером у застосуванні новітніх технологій в архітектурі, музеографії, в тому, як ми показуємо палац та представляємо колекції. Тепер, завдяки партнерству з компанією Тошиба, ми досягли неймовірних результатів ще й у освітленні".

  Святкове освітлення увімкнули вже й у Сполучених Штатах. Там відбулася церемонія запалення вогнів на ялинці на Капітолійському пагорбі. Їх ввімкнув спікер палати представників конгресу США Джон Бейнер. Ця церемонія не така відома й популярна, як встановлення різдвяної ялинки біля Білого дому, але вона також має довгу історію. Уперше ялинку на Капітолійському пагорбі встановили майже півстоліття тому. Милуватися святковим освітленням можна буде щовечора до 1 січня.

  Джон Бейнер, спікер палати представників: "Різдво - це не якась далека історична подія, це момент, коли ми всі стаємо ближчини один до одного та прагнемо миру. Тож я та моя родина - бажаємо вам усім щасливого Різдва!"

  Різдвяні вогні освітлюють вже багато міст по всьому світу. В Мадриді їх запалили ще три дні тому. Через фінансову скруту - ілюмінація скромніша, ніж торік, утім, все одно створює святковий настрій. В очікуванні свята іспанці шикуються у довгі черги до кас із лотерейними квитками. Сотні людей сподіваються виграти у різдвяному розіграші 22 грудня. Цьогоріч головний приз - понад 4 мільйони євро. 

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Єрусалимі євреї-ортодокси протестували проти аморальності телебачення
  Наступний матеріал
  У Флоренції відкрили "Зал слави італійського футболу"
  Теги: