Світ досі не визначився із оцінкою подій в Молдові (репортаж)

  Для Європи ситуацію ускладнює дипломатичний конфлікт Молдови з Румунією, країною-членом Євросоюзу. Кишинів звинуватив Бухарест в організації провокацій та спробі повалити державний лад. Європі подібні заяви президента Вороніна не сподобалися, але не збираються у Старому світі підтримувати і молдовських опозиціонерів.
  Чимало оглядачів поспішили порівняти події у Кишиневі з Помаранчевою революцією та Революцією Троянд. Однак навіть місцева опозиція ці порівняння відкидає. Політики та дипломати говорять: штурм будівлі парламенту та резиденції президента - це не революція, а вияв непокори, який вийшов за межі закону.

  Сергій Пирожков, посол України в Молдові: "Це не революція, а прояв непокори, тільки він вийшов за рамки законодавчих норм. В Україні все було зовсім навпаки".

  Найбільш ображеною після подій у Молдові залишилася Румунія. Адже офіційний Кишинів саме Бухарест звинуватив в організації заворушень, які нібито мали на меті повалення державного ладу, відкликав посла та пригрозив запровадженням віз з Румунією. Влада цієї країни ці звинувачення категорично відкидає.

  Еміль Бок, прем`єр-міністр Румунії: "Румунія категорично відкидає звинувачення, висунуті молдовськими можновладцями, що до того, що наша карїна втручалася у внутрішні справи іншої держави. Ця заява - це провокація Румунії, і для нас це неприйнятно, коли комуністична влада в Кишиневі перекладає відповідальність за події в країні на наші плечі".

  Євросоюз закликав Молдову налагодити відночини з Румунією найближчим часом. Про це йдеться в спільній заяві міністрів закордонних справ Франції, Швеції та Чехії, яка наразі головує в ЄС. Європолітики стверджують: вони розуміють проблемність румунсько-молдовських взаємин, однак Кишинів все ж не ма сваритися зі своїм європейським сусідом.

  Олександра Ткаченко, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (4.89Мб)
  Попередній матеріал
  Новим прем`єр-міністром Чехії стане Ян Фішер
  Наступний матеріал
  На Великдень громадський транспорт працюватиме у посиленому режимі
  Теги:
  Loading...