Світ долає фінансову кризу (РОЗШИРЕНО)

  Ринки відреагували на зусилля провідних країн світу зростанням. Біржові індекси нарешті піднялися в Азії та Австралії. В Нью-Йорку зросла ціна на нафту. А після ухвалення європейськими лідерами плану стабілізації, курс євро щодо долара піднявся на рекордний за останні півмісяця рівень.

  Безпрецедентним назвав заходи, ухвалені лідерами Єврозони, французький президент Ніколя Саркозі. Напередодні вони разом із Великою Британією заявили, що не дозволять розвалитися жодній великій фінансовій установі. Європейці зобов`язалися гарантувати банківські позики до дві тисячі дев`ятого року та оголосили, що вкладатимуть гроші у кредитні організації, скуповуючи їхні акції.

  Жозе-Мануель Баррозу, Президент Єврокомісії: "Усі найважливіші моменти враховані. Ми вживемо заходів, щоби гарантувати достатню фінансову ліквідність банків. Банки знову надаватимуть позики один одному. Також ми захистимо вкладників, тобто - європейських громадян та їхні родини. І ми, до речі, вже почали це робити".

  Сьогодні уряди європейських країн представлять індивідуальні антикризові програми. Світові ринки на антикризовий європейський план відреагували зростанням. Ростом відкрилися ринки Азії та Австралії. Майже по три відсотки набрали індекси на біржах Сеула та Сингапура. При цьому показник у Південній Кореї злетів вже через годину після відкриття торгів. Ще більше - на п`ять з половиною відсотків - зріс біржовий індекс в австралійському Сіднеї. Утім, найбільше фінансистів непокоять ринки країн, що розвиваються.

  Роберт Зеллік, Президент Світового банку: "Наша зустріч відбувається у непростий час, фінансові ринки переживають небачене падіння. Країни, що розвиваються, і так ледве стримують зростання цін на паливо та харчі. Тепер їм доводиться долати наслідки глобальної кризи. Це може суттєво загальмувати їхній економічний розвиток. У найбльшій небезпеці -  найбідніші".

  Міжнародний валютний фонд та Світовий банк оголосили про об"єднання зусиль, щоби зменшити втрати від кризи у менш розвинених країнах. Ринки країн, що розвиваються, обвалюються, бо місцеві інвестори позбавляються ризикованих активів, а бізнес не отримує кредити. Тож МВФ та Світовий банк пообіцяли усі свої ресурси скерувАти на посилення таких економік, на допомогу фінансовим системам та на захист найбільш вразливих груп. У Світовому банку сподіваються, що і розвинені країни, рятуючи себе, не забудуть про держави, що розвиваються.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Долю указу Президента про розпуск ВР вирішуватимуть пообіді в суді Києва
  Наступний матеріал
  Опозиція перемагає на парламентських виборах у Литві
  Теги:
  Loading...