Сусіди Японії занепокоєні можливим радіаційним забрудненням

  Підвищення радіаційного фону в Японії тепер лякає мешканців островів набагато більше, ніж стихійне лихо. Хоча вітер здуває радіаційну хмару до Тихого океану і науковці твердять, що загрози немає - люди непокояться. Чимало іноземців терміново повертаються додому. Купити квиток на літак, навіть за підвищеною ціною, дуже складно.

  Китай розпочав евакуацію своїх громадян із Японії. Кілька сотень китайців уже залишили країну. Усього в Японії, за даними посольства КНР, мешкають 22 тисячі китайців. Сьогодні у Пекіні приземлилися більше десятка літаків із біженцями.

  Лі Цзинь, громадянка Китаю: "Землетрус мене не дуже злякав. У Японії будинки надто міцні. Але після аварії на атомній станції - я вирішила повернутися додому".

  На Тайвані також приймають біженців. В аеропорту всіх пасажирів перевіряють на рівень радіоактивного забруднення. Уражених мають відправляти до шпиталю. Поки що таких випадків не зафіксували.

  Чиновник: "Якщо пасажир  - забруднений, ми маємо перевірити його додатково, та з`ясувати, де найбільший рівень радіації. Якщо це одяг - ми заберемо його, виперемо та повернемо поштою".

  Пасажир: "У мене камінь з душі впав, коли я з`ясував, що все добре".

  Більшість країн-сусідів Японії занепокоєні можливим радіаційним забрудненням. Таїланд, Китай, Сингапур, Південна Корея ретельно стежать за рівнем радіації. У країнах також посилено перевіряють імпортовану з Японії їжу. В японських ресторанах - поменшало відвідувачів.

  Відвідувач: "У цьому ресторані використовують багато японських інгредієнтів, тож я занепокоєний. Думаю, зараз їсти тут безпечно, але надалі я на якийсь час утримаюся від японської імпортованої їжі".

  А у Гонконгу батьки масово скуповують популярне дитяче харчування. Вони побоюються, що вже наступна його партія може бути забрудненою. Радіаційний фон у Японії підвищився через аварію на атомній електростанції після землетрусу магнітудою 9. Стихійне лихо сталося минулої п`ятниці.  

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Авіаперевізники змінюють розклади польотів через ситуацію в Японії
  Наступний матеріал
  На 74-му році пішов з життя правозахисник Іван Гель
  Теги: