Sundance'11: Вера Фарміґа дебютувала в ролі режисера [репортаж, відео]

  Голлівудська актриса українського походження - Віра Фармига представила свою першу режисерську роботу на фестивалі "Санденс" у США. Найвідоміша роль Фармиги - у фільмі Відступнки Мартіна Скорсезе. Режисерський дебют - це ігрова картина "Вищий рівень". Головна героїня - жінка, яка намагається знайти сенс життя. У програмі американського кінофестивалю є і короткометражний фільм з України. Це стрічка "Іванки. Життя за один день" Бориса Гришкевича.

  Зірка фільмів "Відступники" і "Мені б у небо", Віра Фармига, вперше спробувала себе у режисерській ролі. Її фільм має назву "Вищий рівень". Стрічку актриса і режисерка представила на американському кінофестивалі "Санденс". Фільм розповідає про духовну подорож жінки крізь власне життя, у пошуках сенсу і людяності. Головну роль зіграла сама  Віра Фармига.

  Віра Фармига, актриса, режисерка українського походження: "Я думаю, моїми вчителями стали блискучі режисери, з якими я працювала - Мартін Скорсезе, Дебра Ґранік... Я певною мірою переймала їхні здібності. Наша співпраця була дуже тісна, особливо на стадії зйомок. Для мене це безцінно!" 

  Фестиваль "Санденс" у американському штаті Юта є першим щаблем для початківців у кінорежисурі і для незалежних режисерів. Заснував фестиваль тридцять років тому інститут "Санденс", очолюваний актором Робертом Ретфордом. Мета - привернути увагу до незалежного кіно, знятого за невеликі кошти маловідомими митцями. Віра Фармига - одна з тих небагатьох дебютантів, хто вже має ім`я у кіно, як актриса. На перегляд її фільму прийшов навіть директор кінофестивалю, який зазвичай переглядає програму фільмів окремо. 

  Джон Купер, директор кінофестивалю: "Багато людей приїжджають на фестиваль, чекаючи певних речей. Насправді - їх і не буде. Люди не хочуть, щоб цей фестиваль був гламурнішим, аніж він є зараз. Глядачам подобається така атмосфера. І ті фільми, які ми відбираємо - це насправді хороші фільми".  

  Фестиваль триватиме до тридцятого січня. У програмі "Санденс" презентують 120 повнометражних картин та 80-т короткометражок. Серед стрічок короткого метра робота українського режисера Бориса Гришкевича "Іванки. Життя за один день".

  Нонна Стефанова, "5 канал".  

  Попередній матеріал
  В Ємені протестувальники вимагають відставки президента країни
  Наступний матеріал
  СБУ виявило в Київський області зловживання в газовій сфері
  Теги: