Суховантаж, який пробив "Нафтогаз-67", залишив українців напризволяще

  На шостий день після загибелі у Піднебесній моряків українського буксира "Нафтогаз-67", борт якого пробив китайський суховантаж, прокуратура Гонконгу порушила кримінальну справу. Її слідчі вже допитали сімох членів екіпажу, яким пощастило врятуватися. Один з них - начальник радіостанції буксира В`ячеслав Макаревич - повідомив: після зіткнення, китайське судно одразу ж відійшло від місця катастрофи, не надавши українцям жодної допомоги. Шістнадцятьох з них досі не можуть дістати з потопленого буркису - за пять повних діб з 32 відсіків корабля китайські водолази оглянули лише 5.
  Андрій Жигулін, 5 канал: "Неймовірна краса величезних хмарочосів ззовні та зсередини. саме так зустрічає кожного свого туриста Гонконг. Утім українським морякам затонулого судна "Нафтогаз-67" зовсім не до цього - вони досі не оговталися від шоку".

  На усі китайські красоти в українців до того ж немає й часу - їх кожного дня допитує місцева поліція. Після підняття двох тіл гонконгська прокуратура порушила кримінальну справу за фактом морської транспортної пригоди. У правоохоронців вітчизняні моряки проводять по 12 годин. Лише зараз вони зустрілися з журналістами і ледве переповіли події того страшного дня. Після несподіваного удару вони били в тривогу в радіоефір і маякували екіпажу баржи, але китайські моряки не відповідали. А після того як побачили українців втекли і залишили команду "Нафтогазу-67" на призволяще.

  В`ячеслав Макаревич, начальник радіостанції судна "Нафтогаз-67": "По-русски говоря поцеловались мы с китайским судном, которое нас за две минуты утопило. При этом не оказав никакой помощи, не отвечая на наши вызовы по УКВ-установке ушло. Ушло и через час уже стояло у причала".

  Про своїх загиблих колег моряки говорять як про героїв - вони до останнього намагалися врятувати судно. Українці й досі в шоці. Кажуть врятувалися дивом. Вони залишили корабель коли той вже був під водою.

  В`ячеслав Макаревич, начальник радіостанції судна "Нафтогаз-67": "Хочу сказать большое спасибо, что воспитали таких людей которые в течении двух минут которых мы тонули, не прыгнули за борт, а пошли выполнять свои обьязанности: задраивать, как выяснилось пожже, клинкетные двери, - у нас была большая пробоина".

  Тим часом як наші моряки кожен день на допиті китайська команда не виходить на контакт. Вони всіляко уникають уповноважених чиновників із України.

  Василь Шевченко, заступник міністра транспорту та зв`язку: "Зараз наші представники групи яка займається розслідуванням виникла напружена ситуація, тому що дві години наша група була біля судна. На судно нас не пустили. Ми вжили заходів. Зараз зустрічалися з керівником морського департаменту, поліцією, звернулись до міністерства закордонних справ, керівництва міністерства транспорту. Зараз я думаю ця проблема буде вирішена. По крайнєй мері такі обіцянки нам надані".

  Додому вцілілі члени екіпажу повернуться не раніше суботи. Вони ще мають упізнати чергові підняті тіла. У п`ятницю їх корабель з дна моря має підняти надпотужний кран.

  Андрій Жигулін, Сергій Щикочихін з Гонконгу, 5 канал

  ***

  ЗАВАНТАЖИТИ ВІДЕОСЮЖЕТ (8.32Мб)
  Попередній матеріал
  В Україні обрали факелоносців Олімпійського вогню
  Наступний матеріал
  Балога закликав коаліцію підтримати Кличка як кандидата в мери Києва
  Теги:
  Loading...