Суд над екс-президентом Єгипту спричинив нову хвилю насильства

  Мурсі захищати себе не став. Він заявив, що є легітимним главою держави, користується президентською недоторканістю, а отже суд над ним є незаконним. Перехідна влада відповіла – процес повністю відповідає конституції країни, й обвинуваченому реально загрожують смертна кара або довічне ув’язнення. До наступного слухання Мурсі перебуватиме у каїрській в’язниці.

  Легітимним президентом Єгипту назвав себе на першому судовому засіданні Мухаммед Мурсі. Поваленого голову держави та ще чотирнадцятьох чільників ісламістського руху «Брати-мусульмани» звинувачують у причетності до загибелі протестувальників у грудні минулого року. Тоді біля резиденції президента Мурсі відбувалася опозиційна демонстрація, і він, начебто, наказав убивати мітингарів. Не погодився підсудний й одягнути спеціальне біле вбрання обвинуваченого. Таким чином він показав, що не визнає законності слухань у цій кримінальній справі.

  Мухаммед ель-Даматі, адвокат поваленого президента Мухаммеда Мурсі: «Президент Мурсі зберігає силу духу й вітає народ Єгипту. Під час слухань від дав чітко зрозуміти, що залишається легітимним главою держави й застеріг суддів від ухвалення незаконних рішень. Адже вони не мають повноважень для розгляду цієї справи».

  Тисячі прибічників Мурсі, які прийшли до поліцейської академії, де й відбувався процес, підтримати поваленого президента, заявляють, що легітимного главу держави викрали й незаконно утримують злочинці. Військових, які влітку захопили владу, мітингарі називають заколотниками. Представники ісламістського руху «Брати-мусульмани» жодним чином не захищають себе від висунутих звинувачень. Вони відкидають їх і погрожують суддям відплатою після повернення до влади.

  Ахмед Хашим, представник руху «Брати-мусульмани»: «Легітимний президент Мурсі не захищав себе в суді. Як глава держави, він керував слуханням. Усі ж дії, які проти його волі вчинили ці зловмисники, були насильницькими і протизаконними».

  Мухаммед Шериф, прибічник поваленого президента Мухаммеда Мурсі: «Якщо у цих суддів є свідомість, то вони зрозуміють, що Мурсі – легітимний президент Єгипту, й іншого законного глави держави бути не може».

  Перехідна влада Єгипту заявляє, що Мурсі та інші чільники «Братів-мусульман» будуть покарані за причетність до вбивства мирних мітингарів. Прокурори просять для обвинувачених смертної кари або довічного ув’язнення. До восьмого січня наступного року, коли відбудеться чергове засідання у процесі, Мурсі планують утримувати в каїрській тюрмі «Тора». Початок суду над ним призвів до нової хвилі насильства в країні. В Александрії відбулися масові заворушення. Поранень зазнали десятки людей. Напередодні біля Ісмаїлії бойовики-ісламісти вбили двох поліціянтів. Від повалення президента Мурсі в липні, в Єгипті внаслідок сутичок його прибічників з армією та поліцією загинули майже дві тисячі людей.

  Олександр Войтко, 5 канал. 

  Попередній матеріал
  «Гетьман Сагайдачний» відігнав піратів від цивільного судна
  Наступний матеріал
  У Німеччині знайшли колекцію награбованих нацистами картин
  Теги:
  Loading...