Стрілянину у Жовтому морі влаштували Північна та Південна Кореї (РОЗШИРЕНО)

  Стрілянину у Жовтому морі влаштували Північна та Південна Кореї. Артилерія обох країн випустила понад 130 снарядів. Сеул стверджує, що артилерійський вогонь відкрила КНДР. Нинішній інцидент - уже другий за останні три місяці, попередній стався у листопаді. Тоді загинула одна людина.

  Збройні сили Південної та Північної Кореї обмінялися артилерійськими залпами в суперечливому районі Жовтого моря. За інформацією Сеула, першою вогонь відкрила КНДР. А Південна Корея відповіла на це кількома пострілами. Стрілянина припинилася, утім за кілька годин знову поновилася - за ініціативи Північної Кореї. За інформацією представників південнокорейської влади, постраждалих унаслідок інциденту - немає. 

  Хунь Ін Тайк, представник уряду Південної Кореї: "Сьогоднішній інцидент засвідчив, що Північна Корея знову збільшує напругу в цьому регіоні з метою дестабілізувати ситуацію. Це нас дуже розчаровує. Якщо ми хочемо мирно співіснувати, наші відносини мають ґрунтуватися на принципах дружби і взаємної поваги".

  Зі свого боку, представники Північної Кореї заявили, що вогонь відкрили в рамках щорічних військових навчань. Згідно з повідомленням засобів масової інформації КНДР, такі операції  в цьому регіоні проводитимуть і надалі.

  Диктор: "У середу вранці армія Північної Кореї проводила щорічні артилерійські навчання у Жовтому морі. Частину акваторії вздовж західного узбережжя Корейського півострова вранці оголосили зоною, закритою для судоплавства. Ніхто не може звинуватити нашу армію у протиправних діях. Такі навчання проводитимуть у морі і надалі".

  Кордон у Жовтому морі  - постійна причина напруги між Сеулом та Пхеньяном. Сеул визнає кордоном "Північну розмежувальну лінію". В односторонньому порядку її встановили США в 1953 році. В угоді про перемир`я цю лінію не згадують, тому Пхеньян її не визнає. В листопаді між військово-морськими силами обох країн теж сталася сутичка. Тоді загинув один північнокорейський моряк. Нині напруга між Північчю та Півднем знову зростає - стверджують політологи.

  Попередній матеріал
  У Бельгії обвалився житловий будинок
  Наступний матеріал
  Фільм "Аватар" став найкасовішим у історії кінематографу
  Теги: