Стоунхендж виявився молодшим, аніж досі вважали

  Британський Стоунхендж помолодшав. Вік загадкової пам`ятки - на триста років менший, аніж вважали раніше. Це довели археологи методом надточного радіо-вуглецевого аналізу.
  Півроку тому дослідження Стоунхенджа поновили. Фахівці певні - таємнича долина на півдні Англії була місцем паломництва хворих, які хотіли зцілитися. Лікувальну силу мали велетенські кам`яні брили. Під час розкопок археологи знайшли уламки блакитної породи, яку хворі могли використовувати як талісман. Свої висновки експерти не вважають істиною в останній інстанції. Крім цілительства, Стоунхендж міг мати й інші призначення. Зокрема, слугувати для календарних вимірів, або ж для вшанування предків.

  Тім Дарвелл, професор археології: "Встановити дату спорудження цього монумента - було надзвичайно складним завданням. Ми наче побували у тому прадавньому часі, коли змінювався ландшафт, коли людей ховали в камінні. Але ми, здається, впоралися, і знаємо дату, коли тут заклали перший камінь - це дві тисячі трьохсотий рік до нашої ери".
  Попередній матеріал
  Стрілянина у навчальному закладі Фінляндії - є загиблі
  Наступний матеріал
  У БЮТі не переймаються з приводу потенційної відставки Уряду
  Теги:
  Loading...