Фото Wikileaks

Ставлення до Росії у світі гірше, ніж будь-коли – опитування

  Жителі різних країн світу зараз ставляться до Росії гірше, ніж будь-коли за час подібних досліджень. Про це свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного на замовлення "Всесвітньої служби ВВС".


  Як передає "ВВС Україна", у опитуванні брали участь 24,5 тис. осіб з 24 країн, серед яких Росія, Великобританія, США, Австралія, Аргентина, Гана, Нігерія, Китай та Індія. Усіх їх просили оцінити міжнародний впливу 16 різних країн і Євросоюзу.

  Негативне ставлення до Росії висловили 45 відсотків опитаних, а в симпатіях до цієї країни зізналися 31 відсоток респондентів. Автори дослідження кажуть, що погіршення ставлення до Росії – загальний тренд, зафіксований в 13 країнах на всіх континентах.
  Зазначається, що найгірше Росію сприймають у Європі та Північній Америці. Так, у Франції негативно щодо Москви висловилися 67% респондентів, у Німеччині – 67%, у Великобританії і США – по 64%, в Канаді – 62%.

  У той же час, у азіатських країнах до Росії ставляться більш схвально. Так, у Китаї 55% опитаних підтримують Москву. В Індії Росію позитивно оцінили 38% опитаних.

  Основна частина дослідження проводилася ще до анексії Криму і подій на Сході України (опитування охопило період з 17 грудня 2013 р. до 28 квітня 2014). Проте вже в цей час зростала напруженість довкола Москви.

  Втратили популярність і США. Негативне сприйняття цієї країни посилюється протягом останніх трьох років. Найбільш критично США сприймають у Пакистані (61%), Китаї (59%), Німеччині (57%) і Росії (52%).

  Дослідження проводили ще взимку, до кримських подій. У рейтингу найнеприємніших країн Росія – посіла п'яте місце. Її випередили Ізраїль, Пакистан, Північна Корея та Іран.

  Попередній матеріал
  ОБСЄ 10-й день не може зв’язатись із викраденими на Донбасі спостерігачами
  Наступний матеріал
  Нардепи не хочуть ускладнювати росіянам перетин українського кордону