Стартував Sundance Film Festival'11 [репортаж, відео]

  Фестиваль авторського кіно Sundance - відкрився в американському штаті Юта. Це - найбільш відомий і впливовий кіно-форум, незалежний від Голлівуду. Покажуть художні, короткометражні та документальні стрічки режисерів з усього світу.

  З майже дев`яти тисяч картин, надісланих з усіх куточків світу, організатори "Санденсу" відібрали шістнадцять - для показу у основній конкурсній програмі. Усього протягом фестивалю глядачі зможуть побачити близько двохсот робіт.

  Роберт Редфорд, організатор фестивалю: "Багато людей казали мені - цей фестиваль не матиме успіху, фільми у жанрі арт-хауз - не приносять прибутків. Я завжди відповідав скептикам: йдеться не про гроші. Основна мета фестивалю - надати можливість  молодим режисерам показати свої роботи і знайти аудиторію, яка їх оцінить".

  Дон Чідл, актор: "Різниця між блокбастерами і авторським кіно - у тому, що останнє знімається з любові до процесу. Не заради новомодних технологій, а просто тому, що ти дійсно хочеш виконати цю роботу".

  Незважаючи на те, що "Санденс" - передусім фестиваль камерного авторського кіно, у його програмі завжди чимало відомих імен. Одним з фаворитів цьогорічних показів, за оцінками фахівців, стане стрічка "Риф", - трилер, у якому знялася Лів Тайлер.

  Лів Тайлер, актриса: "Працюючи над фільмом, я відчувала справжню спорідненість зі своєю героїнею. Мені було приємно і комфортно грати цю роль. Найважче у таких фільмах, з обмеженим бюджетом - це темп, у якому доводиться працювати. Багато тексту, багато інтенсивної роботи. Але нам усе вдалося!"

  Фестиваль "Санденс" - проводиться ще з кінця 70-х років минулого століття. Завдяки йому світ познайомився з роботами Квентіна Тарантіно, побачив акторську гру  Бреда Піта. Саме з гір Юти у світовий прокат потрапили такі кінохіти, як "На голці" і "Блиск".

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  День Соборності: "За Україну!" проводить акції на Контрактовій
  Наступний матеріал
  У ДАІ кажуть, що не перешкоджали автобусам на шляху до Києва
  Теги: