Вікіпедія

США звинуватили Росію в порушенні міжнародного права через інцидент над Чорним морем

Вашингтон висловив "найвищий рівень" стурбованості

Вашингтон висловив протест через небезпечне перехоплення російською стороною літака-розвідника США у міжнародному повітряному просторі над Чорним морем, неподалік окупованого Криму. В офіційній заяві Державний департамент звинувачує РФ у порушенні міжнародного права.

Пілоти американського EР-3 повідомили, що 29 січня російський винищувач Су-27 переслідував їх три години і наблизився вкрай близько. Тому вони були змушені завершити свою місію передчасно. "Російський пілот наблизився на відстань до 5 футів (близько 1,5 м) та перетнув шлях у повітрі просто перед літаком EP-3", – зазначили в Держдепі.

В американському відомстві додали: "Російська сторона грубо порушила існуючі угоди та міжнародне право, у цьому випадку – Угоду від 1972 року про запобігання інцидентам над відкритим морем (INCSEA)".

Через цей інцидент США висловили найвищий рівень стурбованості та закликали припинити небезпечні дії, які підвищують ризик помилки і становлять небезпеку для екіпажів обох сторін. Підкреслили – це лише один з останніх прикладів військової діяльності РФ у порушення міжнародних норм та угод.

Дивіться також фотогалерею:

Із захоплених РФ вишок у Чорному морі обстріляли український АН-26

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
У США опублікували "кремлівську доповідь": назвали наближених до Путіна олігархів та чиновників
Наступний матеріал
Apple вдвічі скоротить виробництво iPhone X