США виведуть війська з Іраку до кінця року

  До кінця цього року американці - виведуть свої війська з Іраку. Про це офіційно сповістив президент США Барак Обама.

  Операція тривала майже дев`ять років і коштувала Америці трильйон доларів і 4,5 тисячі солдатських життів. 40 тисяч військових - досі перебувають в Іраку. Від наступного року там залишаться тільки дві сотні армійців, які охоронятимуть дипломатів. Американці й іракці по-різному сприйняли звістку про виведення війська. В Іраку побоюються, що без  підтримки солдатів США - знову загостриться конфлікт на півночі країни. Там араби й курди змагаються за контроль багатої на нафту території. Натомість за океаном святкують перемогу і чекають на повернення вояків.

  Барак Обама, президент США: "Сьогодні я повідомляю, як і було обіцяно, наші військовослужбовці в Іраку повернуться додому  до кінця року. Війна Америки в Іраку після дев`яти років завершиться". 

  Лафта Хамза: "Американці не зробили нічого корисного для Іраку та іракського народу, тому нехай собі їдуть, ніхто їх не триматиме".

  Мунір Абдуль Амір: "Іракська армія не готова. Наші повтряні сили не зможуть самотужки нас захистити від агресії, наші кордони - досі під загрозою".

  Попередній матеріал
  Ющенко розповів за що Україна отримає знижку на газ
  Наступний матеріал
  Болівійці відстояли заповідні землі Амазонки від забудови
  Теги: