5.ua

США вкотре засудили енергетичний тиск Росії на Україну

  Сполучені Штати засудили намагання Росії скористатися енергетикою, як засобом примусу в конфлікті з Україною. Ціна, яку Україну змушують платити, на думку США – не є ринковою.

  Вона значно перевищує розцінки для Євросоюзу. Москва відмовилася від угоди з Україною, яка передбачала знижки на газ в обмін на 25-річний дозвіл на перебування в Криму Чорноморського флоту. Напередодні президент Володимир Путін заявив: якщо Україна не виплатить борги – постачання газу буде припинено. А це, у свою чергу, призведе до зменшення обсягів поставок до Європи.

  Речниця державного департаменту США Джен Псакі запевнила: Сполучені Штати вживають термінових заходів, щоби допомогти Україні. Зокрема, обговорюється можливість негайно надати фінансову та технічну підтримку в галузі енергетичної безпеки, енергоефективності та реформ в енергетичному секторі. США також працюють з Україною та своїми східноєвропейськими партнерами, щоби заохотити їх готувати реверсні газові потоки, щоби Україна отримала додаткові обсяги газу.

  Нагадаємо, сьогодні про готовність постачати газ до України заявив уряд Угорщини.

  Попередній матеріал
  Кремль закликав росіян не їздити за кордон – бо їх там заарештують
  Наступний матеріал
  Черкащани допомогли армії з ремонтом техніки