США: сенатори не ухвалили антикризового плану республіканців

  На порозі дефолту Сполучені Штати. Сенатори - не ухвалили антикризового плану республіканців. Цей документ мав врятувати країну від фінансової кризи. У ньому йшлося про збільшення максимального обсягу державного боргу.

  Сенат США - висловився проти збільшення держборгу на 900 мільярдів доларів. Сенаторів не влаштував нетривалий термін дії закону. Вони вважають: для подолання фінансових негараздів у країні двох місяців - недостатньо. І хочуть, щоби максимальний обсяг державного боргу - підвищили на довший термін - і на більшу суму. Йдеться аж про два із половиною трильйони доларів. Відповідний законопроект- обіцяють підготувати до початку наступного тижня.

  Гаррі Рід, лідер сенатської більшості: "Більшістю голосів Сенату - ми не схвалюємо короткотерміновий план підвищення обсягу державного боргу США. Наша економіка зараз балансує на межі. Необхідно ухвалити довготермінові рішення, інакше перед країною постане загроза нової економічної кризи".

  Фінансисти уже попередили: якщо ліміт держзаборгованості не підвищать до 2-го серпня - на країну чекає технічний дефолт. Зараз - борги США становлять понад 14 трильйонів доларів.

  Еліс Рівлін, член комісії з держборгу: "Дефолт означає, що держава не в змозі розплатитися з боргами. Це вплине на усі сфери діяльності: на ситуацію на міжнародному ринку, на виплати за кредитами на авто та житло, на вартість акцій та держоблігацій. Фактично, йдеться про обвал економіки країни та початок нової рецесії".

  Прості американці - стурбовані. Адже великі економічні зміни, які ось-ось почнуться у країні - можуть призвести до значного погіршення їхнього життя. Адже влада для порятунку економіки країни може підвищити податки.

  Деббі Адамсон, власниця кафе: "Мене нинішня ситуація - дуже турбує. Адже ми вже й без того платимо вкрай високі податки, вищих - просто не витримаємо. Вже зараз багато людей не можуть собі дозволити винаймати житло. Та й продати будинок - стає дедалі важче".

  За останні десятиріччя - конгрес США збільшував ліміт держборгу біля сотні разів. Це відбувалося у робочому порядку і не викликало дискусій серед депутатів. Запеклі суперечки щодо держборгу США - почалися після обрання у конгрес консервативних республіканців. Вони вимагають від президента-демократа Обами: у обмін на підвищення держборгу - змінити соціальну політику, згорнути реформу охорони здоров`я і різко знизити федеральні витрати.

  Олена Хоменко, 5 канал

  Попередній матеріал
  У США на продаж виставили місто
  Наступний матеріал
  Через банкрутство авіакомпанії з Криму не можуть вилетіти 150 людей
  Теги: