Фото fedpress.ru

США: Росія приховувала інформацію про "бостонського терориста"

  Американські спецслужби звинуватили своїх російських колег у тому, що вони не надали всю інформацію про наміри Тамерлана Царнаєва - одного з організаторів теракту під час марафону в Бостоні.

  Як пише The New York Times, у 2011 році офіційні російські представники повідомили ФБР про те, що старший з двох братів Царнаєвих Тамерлан "є прихильником радикального ісламу і глибоко віруючою людиною".

  Однак після того,як ФБР ініціювало первісне розслідування, Росія кілька разів відмовлялася надавати додаткові дані про Царнаєва. Між тим, у США буле впевнені, що для Росії він несе серйозну загрозу.

  Про це йдеться у доповіді інспекторів за результатами перевірки діяльності американських спецслужб щодо можливого запобігання теракту.

  Лише після вибуху в Бостоні в квітня 2013 року російські спецслужби передали ФБР додаткові відомості, зокрема, про перехоплений телефонній розмові Тамерлана з матір'ю, в ході якого ​обговорювалася тема ісламського джихаду.

  Тамерлан Царнаєв, який був убитий поліцією під час затримання, та його молодший брат Джохар вважається єдиними підозрюваними у скоєнні теракту під час Бостонського марафону 15 квітня минулого року.

  На фінішній прямій всесвітньо відомого марафону спрацювали два вибухових пристрої, внаслідок чого загинули три людини та постраждали більше 280.

  Суд над Джохаром Царнаєвим має початися у листопаді 2014 року.

  Попередній матеріал
  ПАРЄ позбавила Росію права голосу
  Наступний матеріал
  Серед затриманих у Харкові сепаратистів 14 раніше судимі