5.ua

США: Росія продовжує стягувати війська до України і надавати техніку бойовикам

  Щонайменше 10 тисяч російських військових стоять на кордоні з Україною у бойовій готовності. Про таке заявляє військове відомство США.


  Деталі повідомив під час брифінгу прес-секретар міністерства оборони Джон Кірбі.

  Контр-адмірал стверджує: активність росіян на кордоні з Україною не лише не припиняється, а ще й посилюється. Також триває надання підтримки сепаратистам.

  Американські військові запевняють: бойовикам передають не лише легку амуніцію, а й важку зброю. Росія також посилює присутність поблизу південно-східного кордону.

  Серед іншого, Джон Кірбі повідомив: "Російські війська не залишають український кордон. Не буду називати точну цифру, але зараз їх – понад 10 тисяч. Це комбіновані батальйонні тактичні групи – тобто, вони можуть виконувати цілий спектр бойових завдань, це не просто піхота. До того, ще й артилерія, десант. Це високопрофесійні війська, і вони знаходяться набагато ближче до кордону, ніж, приміром, були навесні. Окрім цього, ми зафіксували факти передачі через кордон важкого озброєння – систем запуску ракет, систем протиповітряної оборони, танків тощо".

  Нагадаємо, вчора українські силові відомства зі своїх джерел запевнили, що Росія обстрілює українські позиції на Савур-Могилі і стягує ще більше військ до кордону. Пополудні міноборони агресора фактично підтвердило ці дані, але запевнило, що війська стягуються, начебто, для чергових навчань.
  Попередній матеріал
  Літак над Харцизьком не збивали - АТО
  Наступний матеріал
  На міні на Донеччині підірвалися сім людей
  Loading...