США припинять участь в операції у Лівії з 3 квітня

  Посадовці Лівії ведуть переговори із західними країнами про майбутнє своєї держави. За даними видання "Гардіан", кілька днів тому до Лондона приїхала людина з найближчого оточення Каддафі - Мухаммед Ісмаїл. МЗС Великої Британії цю інформацію не коментує.

  Там заявили лише, що не надаватимуть політичного притулку Мусі Кусі - екс-главі лівійського МЗС. Зараз його допитують у справі підриву літака над Локербі. Лівію вважають причетною до цього теракту, що стався у 1988 році. Тим часом операція міжнародної коаліції у Лівії - триває. Вашингтон заявив, що найближчим часом припинить повітряні обстріли.

  США планують завершити бойову операцію в Лівії 3 квітня. Про це заявив генерал Майк Маллен. Після цього дня Сполучені штати здійснюватимуть загальну підтримку операції. Поновити бомбардування США погодяться лише на прохання вищого керівництва НАТО. Сам блок поки що не має чіткого плану, коли завершиться операція в Лівії. За попередніми прогнозами НАТО, це станеться, коли мирним лівійцям більше ніщо не загрожуватиме.

  Чарльз Бушар, заступник командувача об`єднаних сил НАТО: "Зараз НАТО проводить як морські, так і повітряні операції. Ми перейняли командування з 6-ої ранку в четвер. Альянс має потужні засоби запровадження ембарго на зброю, безполітної зони та дій, спрямованих на захист мирних громадян".

  На території Лівії ситуація суттєво не змінюється. Ані повстанці, ані провладні війська не можуть отримати значної переваги. Повстанцям удалося утримати за собою Адждабію. Поблизу Бреги точаться запеклі бої. Опозиція підтягує туди важку артилерію. Утім, вести бої стає дедалі важче. Армія Каддафі переважає і за кількістю, і за озброєнням.

  Опозиціонер: "Зараз бої точаться поблизу Бреги. Учора ввечері основні сили Каддафі були за 20 кілометрів від міста".

  Повстанці заявили, що готові до припинення вогню за умови, що війська Каддафі - залишать західні міста. Якщо ж полковник не погодиться - опозиції потрібно буде поповнити запаси зброї. Утім, до цього поки що не готові ні НАТО, ні США.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Суд у справі Корнійчука знову перенесли
  Наступний матеріал
  В ГПУ допитали Марчука, Мельниченка та Кучму
  Теги:
  Loading...