Фото nasa.gov

США припиняють співпрацю з Росією у космічній галузі

  США призупиняють співпрацю з Росією в космічній галузі, за винятком проекту Міжнародної космічної станції. Відповідне рішення ухвалене через дії Росії щодо України.

  Про це повідомляє Радіо Свобода з посиланням на Національне управління з аеронавтики і дослідження космічного простору США (NASA).

  "З урахуванням тривалого порушення Росією суверенітету і територіальної цілісності України NASA призупиняє більшу частину контактів з Російською Федерацією", – йдеться в заяві космічного відомства США.

  "Однак, NASA і Роскосмос продовжать взаємодію щодо гарантування безпечної та безперервної роботи Міжнародної космічної станції", – наголошується в заяві.

  Раніше в Пентагоні повідомили, що США призупинили консультації з Росією в галузі протиракетної оборони через ситуацію навколо України. Пентагон має намір ще раз вивчити питання про майбутні контакти з Росією, щоб упевнитися, що вони відповідають інтересам національної безпеки США та союзників.

  У заяві NASA висловлено також бажання якнайшвидше завершити спорудження власного пілотованого корабля і позбутися залежності від Росії при відправці американських астронавтів на МКС.

  Попередній матеріал
  Україну зроблять "аутсорсинговою Долиною" Європи
  Наступний матеріал
  Японія скасовує візит міністра закордонних справ до Росії
  Теги: