Фото Дмитрия Лебедева / Коммерсантъ

США припиняють фінансувати забезпечення ядерної безпеки Росії

  Вашингтон оголосив про припинення фінансування робіт з підвищення рівня захисту російських ядерних об'єктів , пояснивши це незгодою з діями Москви на українському напрямку.

  Як пише "Коммерсантъ", кошти, що виділяються США, планувалося витратити на установку новітніх систем безпеки на підприємствах з виробництва ядерних матеріалів, завершення перевезення високозбагаченого урану і плутонію в єдине місце зберігання і розгортання охоронних комплексів на об'єктах в Озерську і Арзамасі -16.
  "Ми зупинили всі роботи з фізичного захисту ядерних підприємств у РФ. Зараз на об'єктах встановлено від 40 % до 70 % необхідного обладнання, але завершення робіт тепер доведеться відкласти" , - заявила представник Національної адміністрації США з ядерної безпеки Енн Харрінгтон.

  За даними видання, проекти, які реалізовувалися США спільно з Росією за оновленою програмою Нанна-Лугара, будуть заморожені, а кошти, які планувалося направити на їх реалізацію, вже виключені з проекту бюджету Міненерго США на 2015 рік.

  Починаючи з 1993 року, американці витратили на програму з підвищення рівня захисту російських ядерних об'єктів $ 1,6 млрд, нагадує "Коммерсантъ". Сучасні системи сигналізації та охорони були встановлені на 50 об'єктах ВМФ, в 11 місцях дислокації російських стратегічних ядерних сил і на 175 цивільних атомних підприємствах.

  Росія також отримала системи управління захистом ядерних об'єктів, контейнери для перевезення боєголовок і матеріалів, що розщеплюються, охоронні комплекси та інше обладнання.

  Попередній матеріал
  Росіяни забирають свої заощадження з банків і конвертують їх у валюту
  Наступний матеріал
  Харківська облдержадміністрація готова до роботи - голова ОДА
  Теги:
  Loading...