5.ua

США потерпають від надзвичайно сурової зими [відео]

  В американців є приказка: «коли пекло замерзне» - відповідник української «коли рак на горі свисне». Напередодні мічиганські газети - вийшли під заголовками: пекло таки замерзло. Ідеться, звісно, не про міфічне вмістилище грішників, а місцевий населений пункт Хелл - у перекладі «пекло». Температура - мінус двадцять і височезні замети - паралізували життя містечка. Непереливки - навіть рятувальним службам.

  Чоловік: «Двір моєї сусідки замело, вона викликала снігоочисник. Той прибув - і одразу застряг. Довелося викликати евакуатор, щоби витягти зі снігу вже його. На додачу ще й холод неймовірний. Пекельний, можна сказати».

  Схожі історії можуть розповісти і мешканці десятка інших штатів, що опинилися під так званою полярною воронкою - холодним фронтом з півночі. У кількох регіонах країни впродовж тижня середня температура була нижчою від норми майже на два десятки градусів. Погодна аномалія завдала чималих незручностей і мешканцям великих мегаполісів, які зазвичай потерпають менше. Скажімо, у столиці країни, Вашингтоні, - мінус дванадцять.

  Чоловік: «Ми до таких холодів не звикли, але нічого не вдієш. Доводиться надягати усі теплі речі, що є удома - і прямувати на роботу, інакше залишуся без грошей».

  Незвичні холоди та заметілі - призвели до транспортного хаосу. Щодня скасовують від двох до чотирьох тисяч авіарейсів. На дорогах - численні ДТП. Постраждало і залізничне сполучення. На центральному вокзалі у Чикаго - застрягли сотні людей.

  Жінка: «Четвертий день намагаємося дістатися додому, до Флориди. Спочатку кілька разів скасовували наш авіарейс, тепер от - і на потяг не можемо потрапити - кажуть, через негоду серйозні проблеми на залізниці. Зі мною подорожують кілька літніх людей, їм за сімдесят, а медикаменти вже закінчилися».

  Стовпчик термометра впав нижче нуля навіть на півдні, у курортній Флориді. Такого тут не пам’ятають навіть найстаріші мешканці.

  Жінка: «Цього ранку було дуже холодно, довелося усю розсаду занести до сараю. Загалом рослинам прохолода на користь - солодшими будуть. Але від морозу вони гинуть».

  Синоптики підрахували: температурних рекордів ця зима принесла не менше десятка. У Нью-Йорку, скажімо, було найхолодніше за останні сто років - мінус п’ятнадцять. Аномальні морози зачепили близько 200 мільйонів людей - це близько двох третин населення Сполучених штатів. Утім, потерпати американцям залишилося недовго. У національній Метеорологічній службі запевняють: найближчим часом полярна воронка розсіється, і температура повітря поступово підвищиться.

  «5 канал».

   

   

  Попередній матеріал
  Виверження вулкану в Індонезії
  Наступний матеріал
  Притуленка до зали суду так і не доправили