США попросили Польщу затримати і екстрадіювати Романа Поланскі

  Уряд США направив запит Генпрокуратурі та Мінюсту Польщі про затримання відомого французько-польського режисера Романа Поланскі.


  Як повідомляє Gazeta Wyborcza, приводом для запиту став візит режисера у Варшаву на відкриття Музею історії польських євреїв.

  В США Поланскі звинувачується в згвалтуванні в 1977 році неповнолітньої дівчини.

  Американська влада попросила екстрадіювати режисера, однак отримала від Польщі відмову.

  Як повідомив заступник міністра закордонних справ Польщі Рафал Тшасковський, Варшава не бачить підстав для затримання відомого кінорежисера Романа Поланскі і передачі його властям США.

  Хоча за американськими законами Поланскі може бути заарештований, у Польщі вже закінчився термін давності злочину.

  Крім того, за словами Тшасковського, в клопотанні американської сторони допущена "формальна помилка", і тому воно має бути подано заново.

  "Ми можемо депортувати когось, якщо злочин підлягає переслідуванню в Польщі, а цього в даному випадку немає", - підкреслив дипломат.

  Роман Поланскі народився в Парижі в родині польських євреїв, дитиною пережив Голокост в гетто Кракова і вчився в відомої кіношколі в Лодзі.

  Режисер є володарем усіх важливих кінонагород за фільми "Дитина Розмарі", "Китайський квартал", "Піаніст" і "Дев'яті врата".

  З 1977 року, коли Поланскі визнав свою вину у згвалтуванні 13-річної дівчинки, влада США намагається затримати його, щоб помістити до в‘язниці.
  Попередній матеріал
  "Свобода" оголосила масову мобілізацію через результати виборів
  Наступний матеріал
  Пожежа в кінотеатрі "Жовтень" завдала збитків на 7 млн ​​грн