Фото interpolit.ru

США і НАТО не бачать ознак відведення російських військ від кордону з Україною

  Представник Білого дому Джей Карні заявив, що як тільки Вашингтон побачить ознаки відведення російських військ від кордонів – одразу ж оприлюднить дані про це.


  Однак досі такої заяви не послідувало, зазначає "Радио Свобода".

  Відведення військових та техніки уже також заперечили МЗС та Міноборони України. Зокрема, про це заявив речник вітчизняного МЗС Євген Перебийніс. За його словами, керівництво Росії не лише ігнорує норми міжнародного права, а й відверто дезінформує світ.

  Тим часом, у НАТО також заявляють: досі не бачать жодних доказів виконання заяви Володимира Путіна про відведення російської армії. Про це повідомляє агенція "Інтерфакс" з посланням на штаб-квартиру НАТО.

  Нагадаємо, напередодні офіційна Москва заявила: їхні підрозділи Південного та Західного військових округів та бойова авіація – повертаються на бази. Біля українського кордону вони, начебто, проводили планову весняну підготовку.

  "На практиці, принаймні на цей момент, жодних змін у їх дислокації не відбулося", – заявив Євген Перебийніс. "Не хотілося б думати, що російські війська протягом місяців просто ігнорують накази. Більш правдоподібною є версія про те, що російське керівництво не лише демонстративно ігнорує всі можливі норми міжнародного права, але при цьому на найвищому рівні відверто зневажає та дезінформує всю міжнародну спільноту. Закликаємо російську сторону скасувати заплановані на 21-25 травня навчання "Авіадартс"".

  Разом із тим, прикордонники повідомляють: російських військ та техніки немає, принаймні, на десятикілометровій відстані від української межі. Помічник голови Державної прикордонної служби Сергій Астахов повідомив, що цієї ночі літак, оснащений сучасним тепловізором, ретельно обстежив ділянку українсько-російського кордону.

  Міноборони Росії, зі свого боку, повідомляє, що війська, які брали участь у навчаннях в Ростовській, Брянської, Бєлгородської областях, вже отримали наказ міністра Сергія Шойгу повернутися в пункти постійної дислокації.
  Карні зазначив, що російський президент Володимир Путін , який заявив напередодні, що віддав наказ повернути війська до місць постійної дислокації , вже не раз робив подібні заяви в минулому.
  Попередній матеріал
  Деякі мешканці Криму зможуть проголосувати на цих президентських виборах
  Наступний матеріал
  Донецькі сепаратисти почали внутрішні чвари