США і ЄС обговорили посилення санкцій проти Росії

  Президент США Барак Обама провів телефонну розмову із головою Європейської ради Дональдом Туском, який напередодні офіційно почав виконувати свої обов‘язки.


  Як повідомляє прес-служба Білого дому, лідери обговорили можливість посилення санкцій проти Росії.

  "Керівники вважають, що у відповідь на дестабілізуючу політику Росії на Сході України та в Криму можуть знадобитися додаткові дії", - йдеться в повідомленні, - "Вони досягли згоди в тому, що до виконання Росією взятих на себе зобов'язань за мінським угодою санкції не можуть бути послаблені".

  У свою чергу, прес-служба Євроради повідомила, що сторони домовилися продовжити тісну співпрацю і з проблеми санкцій щодо Росії, і з надання фінансової допомоги Україні.

  ЯК заявила представник Держдепартаменту Джен Псакі, США також не виключають ймовірності введення санкцій відносно Росії за угоди з Іраном: Москва і Тегеран домовилися про постачання нафти в обмін на зерно.

  Як зазначає "Интерфакс", найближчим часом повинні початися поставки зерна та промислових товарів з Росії в Іран. В обмін Москва буде отримувати нафту.

  Переговори про угоди йшли кілька місяців. Раніше влада РФ відзначали, що єдиною перешкодою для співпраці були санкції щодо Ірану. Позиція Москви змінилася після того, як Захід ввів санкції відносно Росії у зв'язку з ситуацією на Україні.
  Попередній матеріал
  Проти голови НБУ відкрито кримінальне провадження за маніпуляції з курсом валют
  Наступний матеріал
  У Кенії внаслідок атаки терористів убито 36 людей