фото zik.ua

США і ООН стурбовані заявами Росії про новий "гуманітарний конвой"

  Наміри Росії надіслати до України другий конвой у державному департаменті США вважають провокацією.


  Будь-які спроби ввозити що-небудь до України без прямого дозволу уряду – є порушенням міжнародних норм, заявила під час брифінгу речник уряду Джен Псакі. Вона зазначила, що ані Київ, ані міжнародна спільнота так і не змогли з’ясувати, що було у вантажівках, які перетнули кордон кілька днів тому, і що ними вивезли з України до Росії. Такі дії суперечать заявам Путіна та свідчать про небажання врегулювати ситуацію.

  На важливості координації зусиль усіх сторін в процесі доставки гуманітарної допомоги на схід України наполягає ООН. Відповідну заяву зробив речник генсека ООН Стефан Дюжаррік.

  За його словами, необхідно, щоби гуманітарку розподіляли в координації з усіма зацікавленими сторонами, а також з Червоним хрестом.

  Нагадаємо, попереднього разу під час відправки такої допомоги російська сторона усі домовленості з міжнародним комітетом та українською владою проігнорувала.

  Також Дюжаррік розповів про враження заступниці Пан Гі Муна з гуманітарних питань, Валері Амос, від візиту на схід України. Та побувала, зокрема, і у звільненому Слов’янську, і відзначила прогрес у відновленні тамтешньої інфраструктури. Водночас, наголосила – людям у постраждалих регіонах потрібно більше допомоги, але надати її заважає складна безпекова ситуація.

  Попередній матеріал
  Партію "Індустріальна Україна" очолила "людина Ахметова"
  Наступний матеріал
  Голова Полтавської ОДА відправився добровольцем у зону АТО
  Loading...