США і Куба обмінялись в’язнями, звинуваченими у шпигунстві

  Куба і Сполучені Штати поновили дипломатичні відносини після перерви у понад півстоліття. Про історичне рішення сповістили тамтешні президенти.

  Чільник Куби Рауль Кастро зазначив: "Ми погодилися поновити дипломатичні відносини. Це не означає, що принципові питання вирішені. Економічна, торговельна та фінансова блокада Куби завдала нашій країні великих страждань. Попри серйозні розбіжності між нами, я підтверджую наше бажання до діалогу".

  Барак Обама зі свого боку підкреслив: "Кубою досі керує родина Кастро і комуністи... Ми багато в чому незгодні, і будемо піднімати ці питання. Але я вірю, що ми можемо чимало зробити для кубинського народу. Зрештою, ці 50 років показали: ізоляція – не вихід. Час для нового підходу".

  Обидва стверджують, що не зрадили принципів і не пішли на поступки – просто вирішили змінити стратегію. Перша ознака нового етапу у відносинах – обмін в’язнями, обвинуваченими у шпигунстві. Куба видала Штатам двох американців, а США натомість вислали трьох кубинців.

  Барак Обама пообіцяв – Вашингтон відкриє в Гавані посольство і посприяє потоку американських туристів до Куби. Останні півсторіччя громадяни США не могли відвідувати Острів свободи, а американські фірми не продавали кубинцям свої товари. Це обмеження теж можуть зняти – якщо погодиться Конгрес, тож невдовзі кубинці зможуть одержати доступ до нових і дешевших техніки та автомобілів.

  Попередній матеріал
  В Україну прибуло 36 авто з польською гумдопомогою
  Наступний матеріал
  Порошенко повертається до України на екстрене засідання РНБО
  Теги:

  Президент Куби Рауль Кастро закликав США скасувати торгове ембарго

  США передали Нідерландам свої дані по катастрофі малазійського "Боїнга"

  США і Куба почали перемовини щодо нормалізації відносин

  США закликають країни світу утриматися від угод з Росією