США готуються до найпотужнішого буревію за останні 6 років

  США готуються до найпотужнішого буревію за останні шість років. "Айрін" вдарить по островах Північної Каролині вже завтра вранці. Та, як очікується, може завдати не менших руйнувань, ніж сумнозвісна "Катріна". Із небезпечних районів евакуюють населення, також укріплюють береги та дамби.

  Від "Айрін" можуть постраждати понад 50 мільйонів мешканців східного узбережжя країни. Такі невтішні прогнози метеорологів. Точний шлях, яким пройде буревій вони поки вказати не можуть. Тому надзвичайний стан оголосили одразу у 6-ти штатів - Вірджінії, Меріленді, Нью-Джерсі, Делавері, Коннектикуті та на островах Північної Кароліни. Звідти терміного виїжджають і місцеве населення, і туристи.

  Домінік Б`янко, турист із Нью-Йорка: "Ми не хотіли, їхати, але нам сказали - треба. В такий чудовий день особливо не хочеться тікати - тим більше не знати від чого".

  Навіть з Нью-Йорку почали виїжджати люди. Населення низинних районів мегаполіса  вже попередили про можливість повної евакуації. Містян просять по можливості перебиратися вглиб континента. І хоча до Нью-Йорка "Айрін" дістанеться в останню чергу - не раніше понеділка, мерія зазадалегіть поширила інструкції, якими шляхами виїжджати і що брати з собою в першу чергу тощо.

  Майкл Блумберг, мер Нью-Йорка: "Мешканцям Нью-Йорка слід зібрати усі необхідні речі; на випадок якщо доведеться терміново залишати свої будинки. Із собою треба взяти пину воду, апечку ліхтарик та документи. Поки прогнози невтішні і ситуація - дуже небезпечна".

  Єдина надія американців, що діставшись материка Айрін втратить силу. Але покладатись на це не варто. 6 років тому "Катріна" буквально змела з лиця землі Новий Орлеан та низку міст південних штатів. Які досі відбудовують. Тож нині всі максимально мобілізовані. 

  Американські авіакомпанії вже попередили про скасування рейсів на усьому східному узбережжі, нафтові платформи - призупинили роботи.

  Ед Раппапорт, заступник директора Національного центру спостереження за буревіями: "Усі ми очікуємо приходу "Айрін" у найближчу добу чи навіть менше. До того часу, коли центр буревію буде над Північною Кароліною його сила становитиме дуже серйозну загрозу для життя людей. Саме цим пояснюються можливо для когось надмірні заходи попередження".

  Через стихію вже постраждали мешканці  Багамських островів. Швидкість вітру подекуди сягала 200 кілометрів за годину. А днями стихія вирувала у Домініканській республіці та Пеурто-Ріко. 

  Ксенія Дворнікова, "5 канал" 

  Попередній матеріал
  В Абхазії обирають президента
  Наступний матеріал
  Від аномальної спеки потерпає Європа
  Теги: