5.ua

США: Дамаск таки використовував хімзброю проти громадян

  У повну бойову готовність привели чотири американських есмінці, які стоять біля берегів Сирії. Будь-якої миті вони можуть розпочати обстріл військових цілей на території країни. Потрібен лише наказ президента Сполучених Штатів - Барака Обами. Про це повідомляє американський телеканал Ен-Бі-Сі. Міністр оборони США розповів, що глава держави вивчає інформацію розвідки про можливе застосування хімічної зброї сирійськими урядовими військами. Остаточне рішення щодо формату втручання у громадянську війну, президент Обама, ухвалить лише після ретельного ознайомлення з цими матеріалами.

  Чак Хейгел, міністр оборони США: "Ми діятимемо лише після вивчення всієї інформації. Наша позиція буде повністю узгоджена із союзниками та міжнародною спільнотою".

  Кілька країн Євросоюзу також заявили про можливість військового втручання у конфлікт. Зокрема, Німеччина та Франція стверджують, що застосування хімічної зброї є серйозним порушенням міжнародного законодавства. Міністри закордонних справ обох держав заявляють: якщо інспектори Організації об`єднаних націй, які працюють у країні, підтвердять використання сирійською армією отруйних речовин, це буде достатньою умовою для початку операції.

  Гідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: "Застосування хімічної зброї - це злочин проти людяності. Якщо цей факт підтвердять, то Німеччина виступатиме за негайне втручання у конфлікт міжнародної спільноти".

  Лоран Фабіус, міністр закордонних справ Франції: "Для військового втручання в сирійський конфлікт потрібна санкція Ради Безпеки ООН. Але очевидно, що Росія та Китай заблокують її ухвалення. Проте за певних обставин ми можемо почати діяти й без неї.


  Росія ж виступає різко проти будь-якого втручання у громадянську війну в Сирії. Кремль блокуватиме ухваленння подібних пропозицій в Радбезі ООН, але в разі початку операції західними країнами прямої військової підтримки надавати Дамаску не буде.

  Сергій Лавров, міністр закордонних справ Росії: "Применение силы без разрешения Совета Безопасности ООН - это грубое нарушение международных законов. Такое вмешательство только ухудшит ситуацию в стране. А западные страны говорят, что они спасают Сирию от диктатуры".


  Президент Сирії Башар Асад, в інтерв`ю російській газеті "Ізвєстия" заявив, що будь-яке військове вторгнення на територію країни зазнає поразки. Заяви ж опозиції про застосування, урядовими військами, хімічної зброї минулого тижня, що призвело до майже тисячі загиблих, глава держави рішуче заперечив.

  Олександр Войтко, "5 канал".

  Попередній матеріал
  В Аргентині завершився чемпіонат світу з танго
  Наступний матеріал
  У Мексиці через зсуви ґрунту загинули близько 13 людей
  Теги: