Справжню війну з ґендерною дискримінацією почала влада Ізраїлю

  Справжню війну з ґендерною дискримінацією - почала влада Ізраїлю. Мета - викорінити сегрегацію за статевою ознакою у містах, де мешкають представники ортодоксальних іудейських сект. Увагу можновладців - привернула ситуація у Бейт-Шемеші, поблизу Єрусалима. У місті посилили патрулі поліції. Заарештували кількох найрадикальніших ортодоксів. А символом боротьби за рівність та причиною для втручання влади стала історія знущань над восьмирічною дівчинкою.
  Другокласниця Наама Маргуліс - приїхала до Їзраїлю із США. Її батьки - емігрували до Бейт-Шемеша з ідейних міркувань - вони сповідують ідеологію сіонізму. Мати й батько Наами - дуже релігійні. Дотримуються заповідей, ходять до синагоги, запалюють свічки у суботу. Втім, для спокійного життя у ортодоксальному містечку цього виявилося замало. З`ясувалося, що там - необхідно дотримуватися цілої низки правил та заборон, до яких дитина просто не була готова. Ходити до школи - можна лише спеціально відведеними "жіночими" тротуарами. У транспорті сідати лише ззаду. А будь-який одяг дівчинки - місцеві ортодокси вважали недостатньо скромним. На дівчинку почали нападати просто на вулицях - люди плювали у неї, кидали каміння, погрожували і принижували. Кожний похід до школи - перетворився для дитини на справжнє випробування.

  Наама Маргуліс: "Коли я йшла до школи, у мене аж живіт болів - так мені було страшно".

  Хадасса Маргуліс, мати Наами: "Гадаю, усі ці напади екстремістів дорогою до школи - це ознака глибокої проблеми, вкоріненої у місцевій спільноті. Несправедливо ставляться не лише до моєї доньки, а й до інших дівчат міста. На мою думку, людина має право йти тротуаром у сорочці без рукавів та шортах - і не наражатися цим на образи".

  Історію про поневіряння маленької Наами - показали  на державному телебачені. У ізраїльтян вона викликала справжній шок. За кілька годин після передачі - у соціальних мережах виникла  ініціативна група з боротьби за гендерні права. До неї записалися - майже 10 тисяч людей. Найближчим часом активісти збираються навіть влаштувати  марш протесту у Бейт-Шемеш. До справи - втрутилася і влада. Прем`єр - доручив чиновникам МВС - розібратися з ситуацією у місті. Там посилили поліцейські патрулі, кількох найзатятіших ортодоксів, що нападали на знімальні групи телебачення - арештували.

  Нетаньяху: "Поліція робить і надалі робитиме усе можливе, щоби більше у місті та у країні у цілому - не було жодних проявів насильства на рілегійному грунті. Я також прошу місцеву владу - прибрати з тротуарів Бейт-Шемеша знаки, що дозволяють прохід лише представникам однієї статі. Їм - не місце у демократичній країні".

  Втім, до завершення боротьби за гендерну рівність -  ізраїльтянам ще далеко. Чимало ребе з представників ортодоксальних вірувань - запевняють: релігійні норми у жодному разі не принижують жінок, а лише свідчать про їхню скромність. І таку точку зору поділяють близько 10 відсотків населення Ізраїлю.

  "5 канал"
  Попередній матеріал
  Одразу два бандитських напади сталися на одній з найбільш людних вулиць Лондона
  Наступний матеріал
  Потужний буревій у Норвегії
  Теги: