Сполученим Штатам загрожує новий буревій

  Нова напасть - у Сполучених Штатах. До буревію посилився тропічний шторм Катя, який вирує в Атлантичному океані. Тим часом, США досі не оговталися від удару попереднього циклону - Айрін. Зоною стихійного лиха оголосили низку районів у штатах Нью-Йорк, Північна Кароліна та Нью-Джерсі.

  Буревій пішов зі східного узбережжя США, а повінь - залишилася. Наслідки Айрін - розливи річок і зсуви грунтів - призводять до усе нових жертв - кількість загиблих вже перевищила півсотні. Крім того, десятки населених пунктів відрізані водою. Їх забезпечують усім необхідним військовими гелікоптерами.

  Девід Фабріціус, капітан армії США: "Ми повинні забезпечити продуктами і питною водою міста, які відрізані повенню або дороги до яких досі підтоплені".

  Повінь вже назвали найгіршою за останнє століття у східній - найбільш густонаселеній - частині Штатів. Досі майже 3 мільйони людей залишаються без світла.

  Петті Сміт, мешканка Нью-Джерсі: "Я ніколи не зможу нормально підготуватися до повені. Як би ви не намагалися, але до такого не можна звикнути. Кожного разу удар буревію виявляється або занадто сильним, або занадто неочікуваним".

  Президент Обама оголосив уражені райони зонами стихійного лиха. Це допоможе місцевій владі швидше отримати гроші з федерального бюджету - розпочати ремонт будинків і арендувати тимчасове житло для потерпілих. Крім того, населенню обіцяють пільгові кредити.

  Джанет Наполітано, міністр національної безпеки США: "Президент Обама дуже занепокоєний ситуацією у Нью-Джерсі. Він в курсі про стан тих річок, які вийшли з берегів, і відслідковує ситуацію. Усе це почалось як наслідок буревію, але переросло у масштабну повінь, яка зачепила багато штатів та багато річок".

  Тим часом, метеорологи попереджають - новий шторм Катя у Атлантиці стає все небезпечнішим. тепер він - буревій. За добу його швидкість посилилась до ста двадцяти кілометрів за годину. Наскільки він буде руйнівним - поки що невідомо. Зараз Катя лютує над океаном у трьох тисячах кілометрів від узбережжя. 

  Юлія Фінгарет, 5 канал.   

  Попередній матеріал
  ЗМІ: Алжир відмовився прийняти Каддафі
  Наступний матеріал
  Прихильники і противники Каддафі поширюють суперечливу інформацію
  Теги: