Сполучені Штати - на межі дефолту

  До найближчого вівторка - Конгрес мусить ухвалити закон про підвищення ліміту державного боргу. Інакше на країну - чекає економічна криза. Між тим, республіканці та демократи американського парламенту - досі не порозумілися. Вирішальне голосування - має відбутися вже завтра.

  У Білому домі - до півночі тривали екстренні перемови між представниками Конгресу та адміністрацією Обами. Обговорювали нагальне питання - підвищення ліміту державної заборгованості. Часу на перемови -  мало. Проблему треба вирішити вже завтра, інакше на країну чекає -  дефолт.

  Гаррі Рід, демократ, лідер сенатської більшості: "Щоби вирішити важливе питання про ліміт державного боргу, у нас залишається усе менше часу. Ми докладаємо усіх можливих зусиль, щоби припинити дебати, узгодити позиції і ухвалити цей вкрай важливий законопроект".

  Поки що -  представники двох основних політичних сил США - домовитися не змогли. І демократи, і республіканці згодні: підвищувати поріг держзаборгованості - необхідно. А от щодо суми і терміну дії нових умов - порозумітися не можуть. 

  Законопроект, запропонований демократами - напередодні, не змогли ухвалити у Палаті представників. Забракло голосів. А раніше - Сенат не підтримав короткотерміновий антикризовий план республіканців. Опозиція вважає: наступний крок - за президентом. Адже він очолює Демократичну партію і може вплинути на її рішення.

  Мітч Макконнел, республіканець, лідер сенатської меншості: "Якщо президент США вирішить досягнути домовленості з республіканцями - усі демократи його підтримають. Лідер держави повинен дати зрозуміти, які саме умови він вважає прийнятними для вирішення питання про держборг".

  Сам Обама - закликав політичних опонентів об`єднатися перед загрозою дефолту. Криза в економіці США стала головною темою щотижневого звернення президента до нації.

  Барак Обама, президент США: "Ми повинні досягти компромісу до вівторка, щоб наша країна мала змогу оплатити свої рахунки вчасно. Йдеться про соціальне забезпечення, пільги ветеранам та контракти, які були підписані із тисячами американських бізнесів. Якщо ми не зробимо цього - вперше за всю історію - то втратимо високий кредитний рейтинг нашої держави, рейтинг із потрійним Ей".

  Натепер державний борг США - перевищує 14 трильйонів доларів. Якщо цей поріг не підвищать - вже найближчого вівторка Сполучені Штати не зможуть оплачувати свої рахунки. А це, на думку фахівців, може спричинити нову економічну кризу у світі.  

  Попередній матеріал
  Зіткнення легкомоторних літаків над Аляскою - загинули 4 людини
  Наступний матеріал
  У Вишгороді відбулися перегони Формули-1 на воді
  Теги: