Спливають останні години перебування Бенедикта XVI на Святому престолі [відео]

  Останній день понтифікату Бенедикта XVI. На переконання більшости релігієзнавців, Йозеф Ратцінґер так і не встиг перевтілитися на Папу Римського і забути своє минуле інтелектуала. Автор десятків книг, знавець 10 мов, він навіть за папства підписував книжки словами "Йозеф Ратцінґер. Папа Бенедикт XVI". Залишити Святий престол Папа вирішив близько року тому, коли схуд і осліп на одне око.

  Свою останню подорож, як глава Святого Престолу, здійснив Папа Римський Бенедикт XVI. Із своєї резиденції на гелікоптері понтифік відлетів у літню резиденцію Кастель Ґандольфо. Провести Папу зібралися сотні ченців і прочан. Повноваження понтифіка завершаться після виходу із папського палацу швейцарських гвардійців. Потому у Ватикані знищать печатку та перстень Бенедикта XVI. У своєму останньому зверненні до кардиналів він заприсягнув на вірність майбутньому Папі.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Я й надалі молитимуся за вас, особливо у найближчі дні, щоби ви ухвалили рішення Святого Духа під час виборів нового Папи. Нехай Бог покаже вам, чого він від вас хоче. Серед вас, членів колегії кардиналів, є майбутній понтифік, якому я вже сьогодні обіцяю своє безумовне шанування та покірність. Тож із любов`ю та вдячністю я даю вам своє щиросердне папське благословення".

  Із такою промовою вранці звернувся до кардиналів Бенедикт XVI - востаннє, як глава Святого престолу. Напередодні він попрощався із вірянами. На останній папській аудієнції на площі святого Петра у Римі його вітали десятки тисяч прочан - крапля у понад мільярдному морі католиків. Бенедикт XVI подякував вірянам за розуміння його відставки та заявив, що його рішення піде на користь церкви. Слова понтифіка розчулили паству та заспокоїли священиків перед собором.

  Анджело Бантяско, кардинал з Італії: "Як і всі мої брати, кардинали та єпископи, я відчув надзвичайний сум. Але водночас його слова, його присутність заспокоїли нас, як це зробив і Бог. Нам знадобиться багато віри, адже човен церкви тримає у своїх руках Господь". 

  Роберта Тассі, прочанка з Італії: "Він вирішив звільнитися, бо його крісло стало для тягарем. Гадаю, насправді Папа хотів дати сигнав, що настав час для змін".

  І останні зміни від Бенедикта - у порядку обрання майбутніх понтифіків. Конклаву не знадобиться чекати 15 днів після смерті чи зречення католицького глави, як раніше, щоби почати вибори наступного папи. Тепер вибори можуть розпочатися, щойно у Ватикані зберуться всі кардинали. Очікується, що вже до вербної неділі, яку християни західного обряду святкуватимуть 24 березня, у католиків з`явиться новий глава. Цей час Бенедикт XVI проведе у папській літній резиденції у Кастель Ґандольфо неподалік Рима.

  Грег Берк, радник Ватикану з питань комунікації: "Кастель Ґандольфо розташований не дуже далеко. Туди летіти на гелікоптері лише 10 хвилин. Він пробуде там доти, доки не оберуть нового Папу. А коли повернеться - проводитиме життя у молитві у монастирі на ватиканській землі". 

  Мешканці Кастель Ґандольфо зустріли Папу на площі перед його палацом. Люди зі смолоскипами в руках читали молитвИ та уривки з книги роздумів Понтифіка.  О 21 годині за київським часом Папа завершить повноваження глави католИцької церкви. Тоді ж розпочнеться період вакантного престолу, який завершИться обранням його наступника. 

  Мирослава Пеца, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Зустріч тенісних збірних України і Канади пройде у Сімферополі
  Наступний матеріал
  Бенедикт XVI завершив повноваження Понтифіка
  Теги:
  Loading...