Спливають нові подробиці із життя Караджича "у підпіллі" (РОЗШИРЕНО)

  Колишній лідер боснійських сербів Радован Караджич хоче, щоби його судили не у Гаазькому трибуналі а у Сербії. Про це заявив адвокат затриманого Светозар Вуячич. Тим часом газети смакують нові подробиці життя Караджича "у підпіллі". Протягом більш ніж десяти років затриманий працював лікарем народної медицини, давав поради та писав наукові статті.
  Другий день мешканці країн колишньої Югославії обговорюють скандальний арешт. Люди не можуть зрозуміти, як Радован Караджич - колишній лідер боснійських сербів - міг стільки часу спокійно жити та працювати у Белграді. Від самого ранку дають свідчення люди, які знали Караджича під ім"ям Драгана Драбича - лікаря народної медицини. Як з’ясувалося, колишній психіатр і воєнний злочинець влаштувався до приватної клініки, де практикував "православні медитації". Окрім того, Караджич мав власний сайт, де писав статті та давав людям поради.

  Горан Коджич, видавець журналу: "Чоловік, якого я знав, був дуже спокійним, цікавим, він був просто фантастичним письменником. Я не мав жодної гадки. що це - Радован Караджич. Він так багато розповідав про свою родину. Я почуваюся жалюгідно".

  Сретен Тасич, місцевий мешканець: "Я вважаю, йому хтось активно допомагав. Людина не може так просто переховуватись, живучи та працюючи серед людей. Хтось влаштував йому протекцію, а потім здав спецслужбам".

  Допоки мусульмани та євроцентристи радіють арешту Караджича, націоналісти розлючені. Для них видача військового начальника - Міжнародному трибуналу в Гаазі - це зрада сербського народу. Сотні молодиків вийшли на вулиці Белграда. Протест переріс у сутички з правоохоронцями – розлючені активісти побилися зі спецназівцями та спробували влаштувати погроми.

  Напередодні після допиту Караджича, суддя виніс рішення про передачу його Міжнародному військовому трибуналу Гааги Цього вимагає і закон про взаємодію та співпрацю Сербії з Міжнародним трибуналом по колишній Югославії. Утім адвокат Караджича, Светозар Вуячич вже заявив, що затриманий оскаржить це рішення - хоче, щоб його судили у Сербії. Радована Караджича звинувачують у вбивстві восьми тисяч боснійських мусульман у Сребрениці, в 95-му році. Понад десять років він був у міжнародному розшуку.
  Попередній матеріал
  Бетмен провів чотири години під арештом в Скотланд Ярді
  Наступний матеріал
  Керівництво Італії отримало повний імунітет від судових переслідувань
  Теги:
  Loading...