Фото Путін і Туск / 1tvnet.ru

Спікер польського Сейму: Путін пропонував Туску розділити Україну

  Спікер Сейму Польщі, колишній міністр закордонних справ Радослав Сікорський розповів, що президент РФ Володимир Путін пропонував польському прем‘єру Донельду Туску розділити Україну.


  Як пише Politico, згідно з Сікорським, підготовка до війни розпочалася ще у 2008 році після саміту Нато у Бухаресті, на якому Путін заявив, що Україна це "штучна" країна.

  За словами Сікорського, українська розвідка помітила підготовку російських оперативників до вторгнення до Криму ще у 2012, або навіть у 2010 році. Його ж особисто наміри Росії щодо українського півострова почали хвилювати з 2011 року.

  Як стверджує екс-глава МЗС, з початку політичної кризи в Україні восени 2013 року Росія намагається втягнути Польщу до "вторгнення" в цю країну.

  "Він хотів, щоб ми стали учасниками "розділу" України. Путін хоче, щоб Польща ввела свої війська в Україну… Це була одна з перших речей, які Путін сказав прем‘єру Дональду Туску (який з 1 січня стане президентом Європейської Ради), коли той приїжджав до Москви. Він продовжував говорити, що Україна є штучною країною, а Львів - польським містом, і чому б нам просто не залагодити це разом. На щастя, Туск нічого не відповів. Він знав, що розмова записується", - заявив Сікорський.
  Попередній матеріал
  Лавров сподівається, що вже досяг дна у стосунках із США
  Наступний матеріал
  Хацкевич планує очолити футбольну збірну Білорусі