Фото fedpress.ru

Спікер Держдуми назвав події в Одесі "геноцидом"

  Спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін назвав події в Одесі 2 травня "геноцидом російського і українського народів".


  "Всі ми приголомшені загибеллю десятків жителів Одеси від рук бешкетуючих радикалів, ми сумуємо разом з родинами і близькими загиблих 2 травня, які згоріли живцем в одеському Будинку профспілок", - заявив Наришкін у вівторок на Балканському форумі в Белграді.

  "Ми маємо справу зі справжнім геноцидом, геноцидом і російської та українського народу вже в нинішньому XXI столітті – сказав російський спікер. - Головна проблема в тому, що від всього світу ось вже кілька місяців ховається страшна правда".

  Наришкін також заявив, що однією із можливих причин того, що "в центрі Європи XXI століття стала можлива жахлива трагедія, вже названа в народі одеської Хатинню, в тому, що політика осіб, які захопили владу в Києві, спочатку відкрито будується на логіці громадянського протистояння і навіть логіці громадянської війни".

  Сергій Наришкін потрапив під візові та фінансові санкції ЄС, у зв‘язку з чим йому був заборонений в‘їзд до Болгарії. До Софії спікер Держдуми мав відправитися 6-8 травня після візиту до дружньої для Росії Сербії.

  Нагадаємо, 2 травня, в центрі Одеси відбулися зіткнення між сепаратистами і прибічниками єдності України. Сепаратисти застосували вогнепальну зброю і вбили кількох людей, в той же час прибічники єдності в масовій бійці відтіснили проросійських активістів, знищили їх наметове містечко.

  Забарикадувавшись у Будинку профспілок сепаратисти, почали стріляли та кидали з вікон коктейлі Молотова в проукраїнських активістів. Внаслідок подій у Будинку профспілок сталася пожежа.

  За останніми даними під час сутичок та пожежі в Одесі 46  людей загинули, понад двісті - постраждали. Як зазначили у областному департаменті охорони здоров'я, 27 постраждалих знаходяться у важкому стані. Близько 20 загиблих залишаються неопізнаними.

  Одеська прокуратура "на вимогу мітингувальників" звільнила 67 сепаратистів, затриманих 2 травня.

  У відповідь одеську міліцію звинуватили в бездіяльності, все вище міліцейське керівництво Одеської області було звільнене.

  В Україні оголошено дводенну жалобу за загиблими під час проведення антитерористичної операції на Донеччині та під час сутичок в Одесі.
  Попередній матеріал
  У Горлівці поранили і викрали керівника Микитівського райвідділу міліції
  Наступний матеріал
  Голова СБУ повідомив про погрози на адресу Порошенка та Тимошенко