Соціалістична партія Іспанії зазнала поразки на муніципальних виборах

  Правляча соціалістична партія програла муніципальні вибори в Іспанії. Вона не змогла отримати більшість у жодному з парламентів 13 провінцій країни. Тож до влади у місцевих органах прийшла консервативна Народна партія. Утім, прем`єр-міністр Хосе Луїс Родригес Сапатеро, який представляє Соціалістичну партію, планує залишитися на посаді до кінця терміну, що спливає у березні.

  Результати місцевих виборів підбивають в Іспанії. За попередніми даними, перемогу отримала опозиційна Народна партія. За неї проголосували майже 40 відсотків виборців - це близько 2 мільйони іспанців. Опозицію підтримали в усіх 13 провінціях, зокрема у Севільї, Барселоні та Кастилії-Ла-Манчі, де протягом 30 років традиційно голосували за соціалістів.

  Марьяно Рахой, лідер Народної партії: "Хочемо подякувати всім людям, що вірять у кандидатів від Народної партії. Ми готові працювати для іспанського народу не тільки в місцевих радах, а й у центральному уряді".

  Соціалісти ж отримали на виборах нищівну поразку. Настільки низьких результатів у них не було з 1978 року. Це пояснюється масовим незадоволенням іспанців заходами економії, корупцією та безробіттям. В Іспанії зараз не має роботи кожен п`ятий, а серед молоді - кожен другий. Прем`єр-міністр соціалістичного уряду Іспанії Хосе Луїс Родригес Сапатеро визнав поразку. Утім, зазначив, що дострокових виборів до парламенту - не буде.

  Хосе Луїс Родригес Сапатеро, прем`єр-міністр Іспанії: "Результати виборів свідчать про те, що Соціалістична партія - програла вибори".

  Вибори в Іспанії відбулися на тлі масштабних акцій протесту. Мітинги та демонстрації не вщухають уже кілька днів. Протестувальники вимагають зміни чинної політичної системи та проведення радикальних реформ у країні.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Кількість загиблих внаслідок торнадо у США зросла до 89 осіб
  Наступний матеріал
  ЄС запровадив нові санкції проти Білорусі, Ірану та Сирії
  Теги: