Сьомий день поспіль страйкує Франція

  У демонстраціях проти пенсійної реформи, які пройшли напередодні, взяли участь понад три з половиною мільйони людей. Урядові дебати з приводу пенсійної реформи триватимуть ще кілька днів, хоча раніше повідомлялося, що непопулярний закон приймуть уже сьогодні.

  На вулиці французьких міст  знову вийшли сотні тисяч демонстрантів. До страйку приєднуються все нові ліцеї та університети. Протестують робітники аеропортів, машиністи поїздів, водії автобусів та вантажівок, співробітники поштової служби. За минулий тиждень французькі правоохоронці затримали понад тисячу найбільш радикально налаштованих демонстрантів. Ще сотню - заарештували вже сьогодні. Втім уряд Франції йти на компроміс не планує. Ніколя Саркозі заявив, що пенсійна реформа, яка спровокувала протести - необхідна. Його підтримав прем`єр-міністр країни, Франсуа Фійон.

  Франсуа Фійон, прем`єр-міністр Франції: "Уряд повинен забезпечити нормальне функціонування нашої країни. Ніхто не має права тримати в заручниках цілу державу, її економіку, її робочі місця. Я усвідомлюю, що зараз багато наших співгромадян зіткнулися з проблемами через страйки на транспорті,на нафтопереробних заводах. Хочу зазначити, що з боку протестувальників просто несправедливо - примушувати французький народ проходити через такі випробування".

  Тим часом у паралізованій страйками країні все сильніше відчуваються перебої з пальним. Франція перейшла на стратегічні резерви. Понад чотири тисячі заправок по усій країні - не працюють через нестачу палива.  А на тих бензоколонках, де він ще продається - вишикувалися довжелезні черги. Власники заправок навіть обмежили кількість пального, яке продаватимуть в одні руки.

  Водій авто: "Дуже важко знайти заправку, де ще можна купити бензин. Коли ти працюєш, і тобі необхідно вчасно добиратися на роботу, відсутність пального створює великі труднощі".

  Дата голосування по непопулярному законопроекту з пенсійної реформи - відкладається. Сенатори лівого крила подали на розгляд парламенту сотні поправок до пенсійної реформи. За оцінками урядовців, на їх розгляд може знадобитися увесь нинішній тиждень.  Тим часом рейтинг Ніколя Саркозі катастрофічно знижується. Наразі його продовжують підтримувати не більше 30% французів.

  Олена Хоменко, "5 канал"

  Попередній матеріал
  У Пакистані невідомі вчинили перестрілку на ринку
  Наступний матеріал
  Неподалік Неаполя відбулися сутички поліції з демонстрантами
  Теги: