Сьогодні в Каїрі опозиція запланувала "День проводів" Мубарака

  Каїр готується до чергових маніфестацій. У центрі міста зараз тисячі протестувальників. Величезні скупчення людей спостерігаються біля блок-постів, де військові перевіряють документи в охочих потрапити на площу Тахрір.

  Туди прибув міністр оборони та інші військові керівники. Демонстранти готуються до нової масштабної акції, яку вони назвали "Днем проводів". Противники чинної влади очікують, що Хосні Мубарак таки піде у відставку. Глава держави заявив, що хоче залишити посаду. Проте, боїться, що це призведе до хаосу в країні. Усі ніч протестувальники зміцнювали барикади та тримали оборону проти прихильників президента на центральній площі Каїра. За два дні жорстких протистоянь загинули десятеро людей. Постраждали журналісти. Заарештовані близько тридцяти правозахисників.

  На центральній площі Каїру залишаються тисячі людей. Вони провели тут чергову неспокійну ніч. Подекуди спалахували нові бійки з прихильниками Мубарака. Демонстранти зміцнювали барикади. Організували лікарські бригади з добровольців і надавали допомогу постраждалим під час вечірніх жорстких сутичок. Тоді представники двох таборів жбурляли один у одного каміння та пляшки з запалювальною сумішшю. Прихильники влади, за свідченнями очевидців, застосували і вогнепальну зброю.

  Тамер Халіл, протестувальник: "Погляньте лише: вони використовують кулі проти людей, озброєних тільки камінням. Усі ці люди вийшли лише обстоювати свої права, це мала бути мирна демонстрація, без жодного насильства. Навіщо було стріляти?"

  Хоссам Аль Туркі, лікар-доброволець: "Не так важливо, хто правий а хто ні. Головне, що по обидві сторони барикад - єгиптяни. Представники одного народу, які убивають один одного. До нас постійно надходять нові поранені, переважно - молодь. Не так суттєво, які ідеали сповідують ці юнаки, найважливіше - їхнє життя, їхне здоров`я. Треба, щоб армія втрутилася і розділила два табори, щоб більше не пролилася кров".

  Сьогодні протестувальники планують пройти маршем до президентського палацу, вимагаючи відставки Мубарака. Сам глава держави у інтерв`ю американському телеканалу ABC заявив, що готовий піти у відставку. Проте, боїться, що це призведе до хаосу в країні. Крім того, президент заперечив, що його прихильникі брали участь в організації заворушень. І вкотре підтвердив - балотуватися на виборах у вересні - не буде ні він, ні його син. А от віце-президент країни, Омар Сулейман - цілком ймовірно візьме участь у перегонах.

  Омар Сулейман, віце-президент Єгипту: "Ми попросимо протестувальників розійтися по домівках, але не будемо застосовувати силу. Ми розглянули вимоги демонстрантів, обговорили їх у палаці і готові почати у країні зміни. Але це - тривалий процес, який має початися з національного діалогу".

  За даними ООН, за 10 днів масових виступів у Єгипті загинуло близько трьохсот людей. Тисячі зазнали поранень. Серед них - і журналісти. Десятки іноземних репортерів постраждали, висвітлюючи ситуацію у країні. Іноземна спільнота засудила насильство під час демонстрацій у Єгипті. А напади на журналістів представники США, Франції, Німеччини, Італії, Іспанії та Великої Британії - назвали кампанією із залякування мас-медіа. 

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До Брюсселя прибувають учасники енергетичного саміту ЄС
  Наступний матеріал
  В Ірландії назвали російського дипломата, звинуваченого у шпигунстві
  Теги: